I herci ze Svateb v Benátkách chodí na zabijačky a mají historky!

V polovině února za ledového a hlavně větrného dne se natáčela scéna zabijačky. Hlavní hrdinkou této scény bylo skoro čtyřsetkilové prase Dorotka. I když v seriálu uvidíte opak, Dorotka přežola ve zdraví. A herci zavzpomínali na jejich zážitky ze zabijaček.

Překvapilo by vás, že i takoví herci, jež většinu času tráví před kamerou nebo na prknech, která znamenají svět, mají zážitky (a někdy dokonce i veselé) ze zabijačky?

Láďa Potměšil zavzpomínal na svou první, která se nakonec ani nekonala: „Já jsem vyrůstal na Žižkově. Měli jsme strejdu, který nám slíbil, že nám udělá zabijačku. Krmil prase, ale bohužel ho překrmil a ono dostalo mrtvici, takže zabijačka se nekonala a já byl tehdy jako kluk hrozně zklamaný. První zabijačku jsem pak zažil až v dospělosti. Mám výbornýho kamaráda, který mě zve na zabijačku skoro každý rok, nejraději mám kroupová jelita a prdelačku,“ smál se. Notoval si v těch představách se Zdeňkem Žákem, který začal básnit o ´ovaru s hořčicí a křenem, co se úplně rozsejpá´.“

Tvrdá práce na zabijačce potkala i Jitku Smutnou

I Jitka Smutná přidala svou zabijačkovou historku: „Slíbila jsem kamarádce na chalupě, že jí při zabijačce pomůžu, protože měli málo lidí. Tak jsem vstávala ve čtyři hodiny ráno a přišla k nim. Tam stála malinká stařenka – tchyně kamarádky - a nedůvěřivě na mě koukala. Pak jsem se dozvěděla, že byla skeptická, když se dozvěděla, že jim bude pomáhat herečka. Po dvou hodinách práce v kuchyni mi ze všech těch jelit a jitrnic a ostatních věcí bylo tak špatně, že jsem ze zabijačky vlastně ani nic moc neochutnala,“ smála se Jitka.

Hana Gregorová prý byla na zabijačce mockrát. „Naposledy ještě s Radkem na Moravě, bylo to moc příjemné, dobře tam bylo. Zabijačkové pochoutky mám ráda, miluju jitrnice, prejt, škvarky, ale nechci být u zabíjení prasete, to mi nedělá dobře,“ říkala.

Za to Adéla Gondíková dodržuje zdravý životní styl, takže jelito si dá podle svých slov maximálně jednou ročně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.