Je to o životě a svobodě, říká o znělce seriálu Ondřej Brzobohatý

Ondřej Brzobohatý složil znělku seriálu

Televize Prima nasazuje do vysílání nový úsměvný seriál o svatbách a partnerských vztazích Svatby v Benátkách, který uvidíte poprvé už v neděli 29. 6. 2014. Ústřední píseň nazvanou Spolu složil, otextoval a nazpíval Ondřej Brzobohatý, který je zároveň spoluautorem hudby k celému seriálu.

Titulní skladba Spolu Ondřeje Brzobohatého je také součástí jeho nového alba Identity. My jsme Ondřeje potkali na natáčení Show Jana Krause a zeptali jsme se ho, jak se vlastně skládá taková znělka seriálu. V rozhovoru ji můžete slyšet jako podkres, ale můžete si ji poslechnout i tady.

O skládání znělky mluví Ondřej jako o náhodě: „Byla to souhra okolností, které se staly v tu správnou chvíli. Když jsem byl osloven, abych složil scénickou hudbu k seriálu Svatby v Benátkách, zrovna jsem dodělával své album Identity, pro něž jsem měl nápad jedné písně, která by se hodila i do konceptu seriálu. Tak jsem k ní dopsal text. O životě i o lásce, ostatně o čem jiném psát a zpívat. Takže se to všechno krásně sešlo. Z toho, co jsem četl, jsem nabyl dojmu, že seriál bude hezkej, humornej s jemnou nadsázkou, o lásce, vztazích a životě vůbec. Tak jsem sedl a text napsal, vybavuju si, že byl hotový velmi rychle, snad během hodiny, všechno krásně sedělo do nálady i do frázování. Ostatně samotný můj život je inspirací této písně,“ řekl Ondřej Brzobohatý.

Hudebník Ondřej Brzobohatý. Foto: Jiří Janoušek

První sólové a výhradně autorské album Ondřeje Brzobohatého Identity vydal Supraphon začátkem května. Obsahuje písně, které se pohybují mezi jazzem, soulem, popem a funky. Jako první rádiový singl byl vybrán skvělý česko-slovenský duet Vietor, jenž Ondřej nazpíval se slovenským Zlatým slavíkem Peterem Cmorikem.

Album Identity se hned po vydání dostalo mezi nejprodávanější tituly (žebříček sestavovaný IFPI-ČR), kde je momentálně na stříbrné – druhé příčce. Nahrávky příznivě přijali i hudební recenzenti, kteří o něm mj. napsali, že jde o překvapení roku či album, na něž tuzemská popová scéna čekala několik let.

Vydání CD doprovodilo osm vyprodaných koncertních křtů. Ondřej se také se svou kapelou objeví na několika letních festivalech a na říjen plánuje exkluzivní set patnácti koncertů příznačně pojmenovaný Identity Tour 2014

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.