Kde všude se natáčí Benátky?

Benátky nemusí být jen italské, aby se zde odherávaly ty nejromantičtější scény a velké lásky. Jak jste si mohli všimnout, postavy seriálu Svatby v Benátkách se pohybují hlavně v Benátkách nad Jizerou. Kde se ale skutečně natáčí? A kde to mají naše herecké hvězdy nejraději?

Filmový štáb dělí scény podle exteriérů a interiérů. Svatby v Benátkách se natáčí na třech místech. Nikoho nepřekvapí, že je to právě náměstí Benátek nad Jizerou, na kterém najdete dům paní Krejzové (Alena Vránová), kde je svatební salon Navždy spolu Olgy a Loly, ale také zubní ordinace Davida Grábnera.

Většina interérů se však natáčí v pražských Jinonicích, kde najdete místnosti svatebního salonu, kompletní byt Olgy (předsíň, dětský pokoj, koupelna, ložnice Olgy a krásná kuchyň s obývákem). Vedle bytu Olgy jsou místnosti ze statku Drozdových. Stejně jako zubní ordinace Davida Grábnera s Lenkou. Jedny z prvních kulis, které uvidíte při příchodu do ateliéru je byt paní domovnice Krejzové. Zde najdete předsíň, zastaralou kuchyň a obývák plný vzpomínek na manžela.

Nejmilejším exteriérem je tak určitě statek na Karlštejnsku, který uvidíte ve vesnici Mořina. Tam herci natáčejí nejraději. Zde uvidíte hlavně scény před domem a jedním z nejdůležitějších míst na statku je stodola, kde se nachází králíkárna plná Ivanů a Jardů. Herci sem zvlášť v létě jezdí raději natáčet. " Je tady krásně, je to rozhodně příjemnější než v ateliéru." podotýká Jiří Dvořák, představitel Ivana Drozda.

Stejně tak si natáčení na malebné vesnici užívá i Hana Gregorová a Ladislav Potměšil, oba dva sice pocházejí z města a město milují, nicméně natáčení v Mořině je pro ně příjemný únik z pražských ateliérů. Ale mají jednu výhradu:

My pro vás připravujeme kompletní prohlídku statku Mořina, ale i ateliéru v Jinonicích. Zůstaňte s námi!:-)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.