Láska kvete v každém věku, ale co bude z tohohle?

Tvrdí, že její láskou je její manžel a všichni literární géniové. Libuše nevaří jako správná babička a matka, ale čte. Přes lásku k literatuře a básním se dostala i k místnímu venkovskému učiteli, s kterým má velice rozporuplný vztah, který se ve čtvrtek vyhrotí...

Libuše si hraje s trpělivostí svého manžela. Moc dobře ví, že Alois už je krůček od toho, aby mu ruply nervy. Milého učitele, který je do Libuše zcela nepokrytě zamilován, už jednou prohnal po celém statku s mrtvolkou zmrzlého králíka. Následně mu někdo z vesnice (protože celá vesnice se touto žárlivou scénou velice pobavila) nasadil na vrata parohy dvanácteráka. Zpráva byla zcela jasná. A Libuše dostala ultimátum. Buď se uklidní, anebo půjde z domu.

Maminka Olgy a Ivana a milovnice kultury se s panem učitelem potkala v místní hospodě, kde je Alois jako doma. Olga Drozdová říká o své postavě, že si podobné vůbec nejsou. Nikdo však ani Libuši ani Haně Gregorové nemůže odepřít okouzlující krásu, s kterou umí pracovat. A tak i Libuši můžete najít v těch nejlepších šatech a v lodičkách, i když se jen prochází po vlastním dvorku. Libuše zkrátka miluje pozornost – zvlášť pokud jde o muže.

Libuše neodolá

Její platonická láska se však začíná zcela vyhrocovat. Libuše jde shánět kozu Venuši, kterou dostala od Aloise ke svým narozeninám. Na mezi však místo kozy najde pana učitele, který se romanticky začetl v nějaké poezii. Kozu sice nenalezla, ale s panem učitelem dojde k něčemu, co bychom mohli nazvat nevěrou... Nebo ne?

To uvidíte už ve čtvrtek ve Svatbách v Benátkách ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.