Pavla Řezníčka prožene ve čtvrtek prase Dorotka!

V seriálu Svatby v Benátkách už jste mohli vidět spoustu různých obřadů. Tentokrát štáb a herci natáčeli ne svatbu, ale spíš pohřeb – zabijačku ve Špičce. Scénu zabijačky uvidíte ve čtvrtečním dílu Svateb v Benátkách. P.S. při natáčení nebylo zraněno žádné zvíře.

Točilo se v polovině února za ledového a hlavně větrného dne a hlavní hrdinkou této scény bylo skoro čtyřsetkilové prase Dorotka. Hned bylo jasné, že jde o hvězdu první velikosti, která si poněkud upravila scénář.

Dorotka se podle něj měla v jednu chvíli vytrhnout a utéct a všichni zúčastnění ji měli nahánět. Dorotka sice poodešla, ale ne moc daleko, protože ji upoutala rašící zelená travička. „Udělejte rojnici, nesmí nám utéct,“ začal říkat svůj text herec, který hrál řezníka, ale pak se rozesmál. Dorotka stála kousek od něj a byla svolná ke všemu, jen ne k běhu. Nakonec na ni ale vyzráli členové štábu tak, že ji odlákali sušeným chlebem.

Tím rušivým elementem, kvůli kterému se prase mělo vytrhnout, byla Romana Vágnerová (Adéla Gondíková). Poprvé se ocitla na zabijačce a ještě jaksi nedopatřením. „Na zabijačce už jsem já jako Adéla byla, ale ty věci, které z ní vzejdou, moc nejím, dám si tak maximálně jednu jitrnici za rok,“ přiznala herečka.

Jak donutit prase hrát?

Protože režisér Ján Novák nepovolil, Dorotce nezbylo nic jiného, než se nakonec opravdu dát do běhu. „Má svůj rozum a je chytřejší, než si mnozí myslí. Práce se zvířaty je vždycky náročná. Dorotka se zamilovala do trávy a natáčení jí bylo jedno. Ale nakonec předvedla výkon, který jsme po ní chtěli,“ chválil prase režisér.

Aby se Dorotka dala do běhu, potřebovala motivaci, kterou byl opět suchý chleba. Tak po zahradě běhali do kruhu členové štábu s chlebem, za nimi motivovaná Dorotka, za ní herci tak, jak jim velel scénář a kolem nich kameraman s kamerou. Ve výsledku se při natáčení tohoto obrazu bavili mnohem víc herci a štáb. Při natáčení venku totiž dost vymrzli, tak se rádi pobíháním před a za Dorotkou zahřáli. Tahle ´spartakiáda´ zvíře ale za chvíli přestala bavit, protože začalo být přežrané. Naštěstí už bylo dotočeno. A jen dovětek na závěr – při natáčení zabijačky nebylo ublíženo žádnému zvířeti.

Tuto scénu uvidíte ve čtvrtečním dílu na Primě ve 20. 15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.