Potměšil rozděluje králíky na Ivany a Jardy. Proč?

Většinou ho v seriálech obsazují do rolí doktorů, takže už byl doktor Kosík, ale i Čížek. V seriálu Svatby v Benátkách si Ladislav Potměšil zahraje tentokrát Drozda. V novém primáckém seriálu ho však uvidíte trochu jinak. Jako zemědělce, který pojmenovává králíky na Ivany a Jardy, a má k tomu důvod.

Pokud si myslíte, že už jsou dávno pryč časy majora Maisnera, kterému sem tam selže pistole, jste na omylu. Na Ladislava Potměšila lidé ještě pořád volají na ulici "Maisnere" a on to bere jako kompliment, mimo jiné také proto, že se mu poslední dobou komediální role vyhýbají. Zatímco ho jindy stíhají dramatické role lékařů, v novém úsměvném seriálu Svatby v Benátkách si zahraje muže, který miluje vůni země, svoje králíky a manželku, kterou musí hlídat před ostatními muži. Jeho postava Aloise Drozda je totiž tak trochu žárlivá.

Jak Aloisovi dupou králící?

Alois Drozd je muž vznětlivý a fatální. Bydlí se svojí manželkou Libuší na vesnici na malebném statku. Jeho slovo má na vsi nějakou váhu. Kromě toho je široko daleko známý svým vášnivým chovatelstvím králíků. Luxusní králíkárnu by mu záviděl každý chovatel, stejně jako úspěchy jeho šampiónů Ivanů. A Jardové? Ti mají smůlu, ti svoje uplatnění bohužel naleznou až na talíři. Takže slavná filmová věta "Králíci, pořád jenom králíci. Ani Punťa už to nežere!" nebude ani tady daleko od pravdy. Nemluvě o tom, že se sem tam stane nehoda a do trouby putuje Ivan místo Jardy. Zatímco celá jeho velká rodina Drozdů se u stolu svíjí smíchy, nechtějte vidět Aloise!

S manželkou Libuší (Hana Gregorová) to má někdy těžké. Libuše je nejen vášnivou čtenářkou, ale ve svém věku má pořád ráda pozornost mužů. Navíc jejich diametrálně odlišné povahy, kdy Aloise zajímá jen to, jak mu dupou králíci a dny tráví na poli, vytvářejí třecí plochy. Ladislav Potměšil však tvrdí, že jeden bez druhého by nemohli být: „Je na nich vidět, že i přes časté špičkování se mají rádi. A to je důležité.“

Jeho dcerou je úspěšná majitelka salonu Olga Drozdová (Petra Hřebíčková), na kterou je pyšný. Vrásky mu však dělá syn, neúspěšný herec z Prahy. Ivan Drozd se neustále topí v dluzích a táta je jeden z prvních lidí, za kterým přijde pro pomoc. Jenže Alois má na jeho vrtkavé povolání herce svůj názor, umění podle něj není povolání. Olga je tatínkova holčička a Ivan je oblíbencem jeho manželky Libuše.

Ladislav Potměšil je srdcem Žižkovák, takže ke své postavě zemědělce má poměrně daleko. Přesto svoje léto bude trávit hlavně na chalupě a natáčením seriálu. Na roli se připravil i fyzicky: "Nechal jsem si narůst knír a nosím o něco delší vlasy. Drozd se mi hraje moc dobře, je to krásně a vtipně napsaná postava. A zase je to pták,“ směje se.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.