VIDEO fakta ze zákulisí: čtená zkouška pomáhá nalézat nové příběhy. Jak vypadá?

Svatby v Benátkách – čtené zkoušky

Natáčení druhé řady pod režisérskou taktovkou Jána Nováka má několik změn. Jak nám pan režisér prozradil v rozhovoru, zavedl nově před každou významnou scénou povinnou čtenou zkoušku. Proč? Podívejte se na video.

Natáčení seriálu je takový adrenalinový proces, kde se nesmíte zastavit. Herci mají mezi natáčením různých obrazů jen několikaminutové přestávky, stejně jako zbytek štábu.

Režisér Svateb v Benátkách se rozhodl svoje herce ovšem několikrát za den zastavit a probrat s nimi důležité scény. Herci tak před natáčením čtou svoje party a diskutují, jak by je měli zahrát. Jak se jejich postava v té chvíli cítí? Psaný scénář se tak může změnit během připravovaného natáčení a věty postav často plynou přímo z promyšlené situace. Ján Novák tvrdí, že se společně s týmem snaží o poctivou filmařskou práci:

Ta práce, kterou se snažíme provádět, je poctivá televizní filmařina.To znamená, že s kolegy herci, kteří jsou skvělí profesionálové, zkoušíme a nacházíme v příbězích a textech, které máme k dospozici, další a další tajemství. Ta kolikrát člověka během prvního čtení nenapadnou.Jednou z dalších výhod čtených zkoušek je i fakt, že celý tým rozebírá vtipy. Jak je známo, dělat seriál se špetkou komedie je to nejtěžší řemeslo a sitcomový humor se do Svateb v Benátkách nehodí. Zkoušky před natáčením tedy přispívají i seriálovým vtipům.

Potřeba je to hlavně u situačního humoru, kterého je ve Svatbách v Benátkách spoustu. "Používáme nové vtipy, ale takové situační, které přináší život. Třeba takové, kdy se dostanete do situace, které se později s odstupem musíte smát," vysvětluje režisér.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.