Z ďábla neviňátkem. Co sedí Martinovi Krausovi lépe?

Martin Kraus: Dan Pánek vs. David Grábner

S hereckou kariérou je ještě na začátku. Alespoň tak to vnímá Martin Kraus, miláček televizních divaček, které ho poznaly coby absolventa JAMU ve chvíli, kdy nastoupil do Cest domů. Ty mu nabídly náročnou roli Dana Pánka. Teď však hraje roztomilého zubaře. Hraje raději záporáka, nebo klaďase?

Dan Pánek, psychopat, který si získal diváky

Seriál Cesty domů Martinovi Krausovi přichystal hned na začátku jeho kariéry nelehkou roli. Na první pohled sebevědomý a milý lékař Dan Pánek se během mrknutí oka dokázal proměnit v agresivního floutka, který nejde pro ránu daleko. V seriálu občas až nechutně manipuluje se všemi kolem sebe, navíc mu dlouhou dobu všechno neuvěřitelně procházelo. Obě oči přivřeli i diváci. Možná to bylo tím, že jeho agresivní výlevy na nevinných obětech odrážely extrémně pokřivený vztah k vlastní matce, jak to tak u psychopatů bývá. Dan Pánek totiž nikdy nepoznal svého otce, jeho máma ho jako malého nechtěla vychovávat, byl pro ni přítěží. I když Dan manipuloval se svým okolím bravurně, on sám byl loutkou vlastní matky. Když Ivanu Pánkovou opustil její partner, vytvořila ze syna svého mstitele pro všechny, kteří jí někdy ublížili.

V seriálu Cesty domů si zahrál s Lenkou Vlasákovou:

Martin Kraus si i s takovou černočernou rolí získal u diváků a divaček velké sympatie. Takže ve chvíli, kdy se jako Dan Pánek rozhodl přiznat na policii, že se pokusil zabít svou vlastní matku, diváci už toužili po tom, aby se vrátil zpátky. Tvůrci seriálu hlasy diváků vyslyšeli a Martin Kraus alias Dan Pánek se vrátil z ústavu pro duševně choré jako člověk, který chce žít spořádaný život. Návrat však rozhodně nepřipomínal procházku růžovou zahradou...

Od ďábla k Mirkovi Dušínovi

Nakonec se ukázalo, že Dan Pánek se svým psychickým stavem opravdu patří do ústavu pro duševně choré. Martinovi Krausovi skončila náročná role, aby si po nějaké chvíli mohl vyzkoušet stranu úplně jinou. Už zanedlouho se objeví v seriálu Svatby v Benátkách, která má oproti Cestám domů úplně jinou atmosféru, a Martina tak čeká úsměvná role naprosto nepraktického zubaře:

"Je to kluk, který žije jenom zubama, vůbec se nehodí pro praktický život, a nebýt jeho partnerky Lenky, tak by byl úplně nepoužitelný. A co je hezký, ona si ho chce vzít, zatímco jemu se moc nechce a nutně by se z toho potřeboval vykroutit, i když ji má strašně rád. Je to takový dobrák, skoro bych řekl až Mirek Dušín."

Mnoho herců a hereček tvrdí, že vytvořit perfektní komediální postavu je daleko náročnější než sebevětší dramatická role. Zatímco drama svoji tíhou funguje zákonitě, humor je věc vrtkavá. A pro Martina Krause komediální postava představuje hlavně novou výzvu. Skromně tvrdí, že pro tak mladého herce je štěstí vyzkoušet si obě strany: "Ztvárnil jsem Dana Pánka, onkologa, který byl trochu psychicky labilní, což bylo herecky velice zajímavé. V novém seriálu Svatby v Benátkách, kde hraju zubaře, však žádné nádory, nemoci a vraždy nenajdete. Oproti Cestám domů je to úplně jiná kategorie práce, na kterou se těším a baví mě to," vysvětluje Martin.

Vidět Martina Krause v roli zubaře Davida Grábnera můžete už 29. června na Primě ve 20:05!

Nevíte, co tím nepraktickým Mirkem Dušínem Martin myslel? Podívejte se na televizní upoutávky, které Davida Grábnera naprosto skvěle vystihují:

redaktorka: Petra Kloidová

kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.