Skutečné nevěsty přiznávají: Na tomhle jsme na svatbě ušetřily a vyplatilo se!

Velký den s sebou přináší i velké výdaje! Někdy skoro až moc velké... Ví o tom každá z nás, která svatbu někdy plánovala.

O co ale rozpočet zkrouhnout, aby byla veselka stále dokonalá a novomanželé a hosté se zbytečně neošidili? Zkuste se inspirovat některými tipy čtenářek a rozbíjení prasátka vás možná nebude tak bolet!

Svatební fotokoutek, květinová výzdoba a DJ

Iva (32): Za mě byla jednoznačně skvělá volba ušetřit za svatebního DJe. Služba běžně stojí okolo deseti tisíc korun a nám stejně dobře posloužila obyčejná flashka, na kterou jsme nahráli naše nejoblíbenější písničky a ochotný kamarád, který dostal instrukce, jakou skladbu kdy během obřadu zapnout. Navíc jsme se vyhnuli časté mrzutosti novomanželů, kdy DJ hraje podle svého vkusu a nikoliv podle toho vašeho!

Halina (30): Když jsem se dívala na ceny za pronájem fotokoutku, myslela jsem, že mě omyjou! Můj nastávající měl ale naštěstí spásný nápad – oprášil svůj starý polaroid a doslova za pár šupů jsme z AliExpressu objednali nejrůznější zábavné rekvizity jako bláznivé paruky, brýle a dokonce i masku jednorožce. Hosté se bavili jako nikdy a my máme v podobě fotek vzpomínky, které nám vždy vykouzlí úsměv na rtech a přitom jsme finančně nevykrváceli.

Nicole (24): U mě byla položka, s jejíž cenou jsem se nemohla smířit, květinová výzdoba. Skoro dvacet tisíc za řezané květiny, které za pár dní uvadnou, se mi ani přinejmenším dávat nechtělo. Zachránil mě nakonec nápad z Pinterestu: V hobbymarketu jsme pořídili za méně než poloviční peníze spoustu bylinek v květináči. Nejenže vypadaly překrásně jako dekorace ale hosté si voňavou kvetoucí levanduli a rozmarýn ze svatby odnesli jako milou pozornost a výslužku domů!

Karin (40): Pokud potřebujete ušetřit, zvažte, zda opravdu potřebujete svatební video. Zatímco fotky můžete použít k vyzdobení bytu případně je vytisknout rodině jako pěkný dárek a nejspíš se k nim budete i po letech vracet, ruku na srdce – na video se podíváte maximálně dvakrát, třikrát. Jelikož tento servis se obvykle vyšplhá k patnácti tisícům, těch pár desítek lajků co za něj dostanete na Facebooku vyjde opravdu draho!

Jak ušetřit na svatebních šatech? I to jde snadno!

Petra (21): Většina nevěst asi obrátí oči hrůzou v sloup: Moji hlavní úsporu představovaly šaty! S mámou máme stejnou figuru a když jsem viděla její úžas a dojetí, když jsem se jí v jejích svatební róbě ukázala, měla jsem jasno! Ušetřené peníze jsem investovala do luxusních lodiček a šperků a na výsledný model jsem slyšela tolik komplimentů, že bych se znovu nerozhodla jinak!

Denisa (27): Zní to asi krutě, ale šetřili jsme na počtu hostů. S budoucím manželem jsme poctivě prošli jejich seznam o devadesáti lidech a všechny, koho jsme víc než rok neviděli nemilosrdně seškrtali. Také jsme požádali příbuzné, aby nechali doma děti s tím, že sami je ještě nemáme a svatbu si přejeme jako čistě dospěláckou událost. Svatební etiketa to povoluje a nám odpadlo mimo jiné i řešení zábavy a programu pro nejmenší hosty.

A tohle byl průšvih....

Lucka (28): Dodnes si vyčítám, že jsme šetřili na cateringu. Na rautu asi po deseti minutách došly řízky i bramborový salát a naši hosté strávili zbytek svatby o dortu a chlebíčkách, což nám někteří z nich neváhali dát najevo a pěkně brblali. Nemusíte podávat zrovna mušle a kaviár, ale na jídle bych znovu rozhodně neškudlila! I dnes po dvou letech se za to cítím trochu trapně...

Pavlína (34): Měla jsem opravdu velkou svatbu a místo svatební koordinátorky, která mi přišla drahá, jsem zaúkolovala svědkyni, družičky, kolegy z práce a větší část rodiny. Část z nich mi dodnes vyčítá, že se na mé svatbě cítila jako otroci v pracovním táboře a veselku si vůbec neužila. Mrzí mě to o to víc, že nemám jak to napravit, protože podruhé se nějaký čas nejspíš vdávat nebudu...

Sdílejte článek
Štítky Facebook svatba výdaje Aliexpress

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.