zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Skutečné nevěsty přiznávají: Na tomhle jsme na svatbě ušetřily a vyplatilo se!

Skutečné nevěsty přiznávají: Na tomhle jsme na svatbě ušetřily
Autor: istock.com Skutečné nevěsty přiznávají: Na tomhle jsme na svatbě ušetřily
Velký den s sebou přináší i velké výdaje! Někdy skoro až moc velké... Ví o tom každá z nás, která svatbu někdy plánovala.

reklama

O co ale rozpočet zkrouhnout, aby byla veselka stále dokonalá a novomanželé a hosté se zbytečně neošidili? Zkuste se inspirovat některými tipy čtenářek a rozbíjení prasátka vás možná nebude tak bolet!

Svatební fotokoutek, květinová výzdoba a DJ

Iva (32): Za mě byla jednoznačně skvělá volba ušetřit za svatebního DJe. Služba běžně stojí okolo deseti tisíc korun a nám stejně dobře posloužila obyčejná flashka, na kterou jsme nahráli naše nejoblíbenější písničky a ochotný kamarád, který dostal instrukce, jakou skladbu kdy během obřadu zapnout. Navíc jsme se vyhnuli časté mrzutosti novomanželů, kdy DJ hraje podle svého vkusu a nikoliv podle toho vašeho!

Halina (30): Když jsem se dívala na ceny za pronájem fotokoutku, myslela jsem, že mě omyjou! Můj nastávající měl ale naštěstí spásný nápad – oprášil svůj starý polaroid a doslova za pár šupů jsme z AliExpressu objednali nejrůznější zábavné rekvizity jako bláznivé paruky, brýle a dokonce i masku jednorožce. Hosté se bavili jako nikdy a my máme v podobě fotek vzpomínky, které nám vždy vykouzlí úsměv na rtech a přitom jsme finančně nevykrváceli.

Nicole (24): U mě byla položka, s jejíž cenou jsem se nemohla smířit, květinová výzdoba. Skoro dvacet tisíc za řezané květiny, které za pár dní uvadnou, se mi ani přinejmenším dávat nechtělo. Zachránil mě nakonec nápad z Pinterestu: V hobbymarketu jsme pořídili za méně než poloviční peníze spoustu bylinek v květináči. Nejenže vypadaly překrásně jako dekorace ale hosté si voňavou kvetoucí levanduli a rozmarýn ze svatby odnesli jako milou pozornost a výslužku domů!

Karin (40): Pokud potřebujete ušetřit, zvažte, zda opravdu potřebujete svatební video. Zatímco fotky můžete použít k vyzdobení bytu případně je vytisknout rodině jako pěkný dárek a nejspíš se k nim budete i po letech vracet, ruku na srdce – na video se podíváte maximálně dvakrát, třikrát. Jelikož tento servis se obvykle vyšplhá k patnácti tisícům, těch pár desítek lajků co za něj dostanete na Facebooku vyjde opravdu draho!

Jak ušetřit na svatebních šatech? I to jde snadno!

Petra (21): Většina nevěst asi obrátí oči hrůzou v sloup: Moji hlavní úsporu představovaly šaty! S mámou máme stejnou figuru a když jsem viděla její úžas a dojetí, když jsem se jí v jejích svatební róbě ukázala, měla jsem jasno! Ušetřené peníze jsem investovala do luxusních lodiček a šperků a na výsledný model jsem slyšela tolik komplimentů, že bych se znovu nerozhodla jinak!

Denisa (27): Zní to asi krutě, ale šetřili jsme na počtu hostů. S budoucím manželem jsme poctivě prošli jejich seznam o devadesáti lidech a všechny, koho jsme víc než rok neviděli nemilosrdně seškrtali. Také jsme požádali příbuzné, aby nechali doma děti s tím, že sami je ještě nemáme a svatbu si přejeme jako čistě dospěláckou událost. Svatební etiketa to povoluje a nám odpadlo mimo jiné i řešení zábavy a programu pro nejmenší hosty.

A tohle byl průšvih....

Lucka (28): Dodnes si vyčítám, že jsme šetřili na cateringu. Na rautu asi po deseti minutách došly řízky i bramborový salát a naši hosté strávili zbytek svatby o dortu a chlebíčkách, což nám někteří z nich neváhali dát najevo a pěkně brblali. Nemusíte podávat zrovna mušle a kaviár, ale na jídle bych znovu rozhodně neškudlila! I dnes po dvou letech se za to cítím trochu trapně...

Pavlína (34): Měla jsem opravdu velkou svatbu a místo svatební koordinátorky, která mi přišla drahá, jsem zaúkolovala svědkyni, družičky, kolegy z práce a větší část rodiny. Část z nich mi dodnes vyčítá, že se na mé svatbě cítila jako otroci v pracovním táboře a veselku si vůbec neužila. Mrzí mě to o to víc, že nemám jak to napravit, protože podruhé se nějaký čas nejspíš vdávat nebudu...

reklama

Související témata: svatba , výdaje

reklama

Přečtěte si také

reklama