zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Speciál SVATBY: Co dělat, aby vám štěstí vydrželo

Všechny dny nebudou tak krásné, jako ten svatební. Jste na to připraveni?
Autor: Thinkstock Všechny dny nebudou tak krásné, jako ten svatební. Jste na to připraveni?
anna kopečková , Vydáno: 04.06.2015
Říká se, že manželství je dřina. Svatbou totiž vše nekončí. Naopak. Svatba je pouhý začátek všeho, co vás čeká. A my vám poradíme pár triků, díky kterým si budete nenásilně budovat fantastický a šťastný vztah.

reklama

Usínejte spolu

Není nic krásnějšího, než když s drahým ulehnete do postele zároveň a o skvělý spánek se vám tak postará štěbetání pod peřinou, něžné doteky a hřejivá přítomnost vaší drahé polovičky, které ve vás probudí pocit bezpečí. Už staří Číňané věděli, že právě tento aspekt nám umožní propadnout se do říše snů mnohem snadněji. Odteď už můžete zapomenout na prášky na spaní nebo na obcházení manželských poraden. Tato pro někoho možná maličkost, totiž násobí nejen kvalitu vztahu, ale prospívá i po zdravotní stránce.

„S tím mohu jedině souhlasit. S Petrem jsme svoji už patnáct let a díky společnému usínání je náš vztah opravdový. Nejenže se spolu večer milujeme, ale především spřádáme plány a necháváme si prostor pro příjemná témata, jako je dovolená, narozeniny našich dětí a další. Po celém dnu se nejvíc těším na to, až se náš dům ponoří do ticha a my se budeme v posteli líbat a mazlit jako puberťáci,“ svěřuje se Laura (35).

 

Dejte mu volnost

Pokud budete muže obtěžovat hysterickými scénami a psát mu denně mraky esemesek, láskyplný pocit v něm určitě nevydrží věčně, ba právě naopak. Jednoho dne se probudí s myšlenkou, že si vzal tu největší hysterku ze všech. Kousek žárlivosti je určitě skvělým kořením vztahu, ale zacházejte s ním pomálu. Ať si klidně zajde na pivko s přáteli, pusťte ho bez řečí na zápas a nelustrujte pokaždé jeho využití volného času. Je důležité si věřit. Bez důvěry vám totiž láska moc dlouho nevydrží.

„Martina jsem doslova pronásledovala na každém kroku, když se zpozdil byť o pár minut, psala jsem mu, s jakou courou se zase tahá, a teď vím, že jsem to dost přeháněla. Aktuálně jsem sama, ale snad jsem se vytrestala a brzy mi osud přihraje do cesty toho pravého. Proto to, dámy, opravdu nepřehánějte,“ radí Lada (40).

Někdy nechce jeden, někdy dokonce oba

Manželství bez sexu: Může vydržet, nebo ne?

 

Povídejte si. O čemkoli!

Víte, podle čeho se pozná fungující vztah? Když si ti dva rozumí a dokážou se pobavit o všem. Nezáleží na tom, zda je to plánovaná oslava vašeho dítěte, blížící se dovolená, platba hypotéky nebo nová sexuální praktika. Komunikace je totiž základním pilířem vztahu. Pokud nebude mít partnerství silné základy, vaši lásku zničí i sebemenší bouřka.

„Hnal jsem se za tím, abych svoji rodinu zabezpečil, domů jsem chodil unavený, otrávený a přepracovaný. Se Sofií jsme si přestali povídat a já třídil témata, která jsem jí (ne)chtěl říct. Po letech jsme ale zjistili, že se nemáme o čem bavit. Žili jsme vedle sebe jako cizinci, sice v novém domě a s výborným zázemím, ale o sobě jsme nevěděli vůbec nic. Opustila mě a našla si muže, který byl mým opakem – nebyl workoholik, byl a dodnes je nezaměstnaný. Mně táhne na čtyřicet a v nádherném domku jsem zůstal sám, děti chtěly zůstat se ženou,“ svěřuje se Mirek, podnikatel.

 

Co dál dělat pro to, aby vám láska vydržela?

– Budujte společné zážitky a dobrodružství.

– Nezanevřete na manželovu rodinu! Ano, na mysli máme i tchyni!

– Buďte ve výchově dětí zajedno.

– Neshazujte svého muže před přáteli a rodinou.

– Pochvalte ho za každou drobnost, byť je sebemenší.

– Buďte si oporou!

– A ještě jedna rada od mé babičky, která říká, že s mužskou spokojeností je to vcelku jednoduché. Dejte mu najíst a uvolněte jeho sexuální napětí. Pak se bude už napořád držet doma.

len

reklama

Související témata: svatba , šťastný vztah , romantika , manželství , jak si udržet vztah , jak si udržet muže , láska

reklama

Přečtěte si také

reklama