Speciál SVATBY: Vyletněná veselka pod širým nebem

Nádherné slunečné počasí si o venkovní svatbu doslova a do písmene říká. Jak ji dokonale zorganizovat tak, aby si ji užili nevěsta s ženichem i všichni ostatní, kteří budou ve svatební den s nimi?

Vzhledem k tomu, že větru a dešti poručit nemůžeme, je fajn spolehnout se na měsíce, ve kterých nám může příroda garantovat slunečný den bez mráčku. Někdy až tropické teploty jsou nejčastěji v měsíci červenci a na přelomu srpna. Od věci ale také není konec srpna a začátek září, kdy se teploty drží v příjemných hladinách a zároveň není vedro k zalknutí. Pokud však počasí nijak zvlášť nedůvěřujete, rozhodně si pronajměte stan nebo altán, kde se s rodinou a přáteli budete moci schovat nejen před deštěm, ale i před sluníčkem.

Náročná příprava, ale výsledek stojí za to!

Sňatek na louce, v parku nebo na zahradě bude jistě nezapomenutelný, ale musíte počítat s tím, že vám spoustu času spolyká dostatečná příprava místa, hlavně za předpokladu, že si budete všechno připravovat sami. Zapomenout byste proto neměli na dostatečný počet křesílek a židlí pro svatebčany, slunečníky, stoly, servírovací vozíky, případně i svatební oblouk a koberec, po kterém budete kráčet k oddávajícímu, ale klidně i lehátka a další dekorace, které znásobí celkový dojem.

Uvolněná svatební móda

Pokud se svatební hostina bude pořádat venku pod vkusně vyzdobeným altánem, rozhodně zapomeňte na lodičky na jehlovém podpatku a vklouzněte raději do pohodlných sandálek na širším podpatku. Co se týká svatební róby, preferujte jednoduchost. Přílišné zdobení a kanýry vám mohou zbytečně zkomplikovat váš den D. Za prvé vám bude horko, snáze se ušpiníte a navíc se nebudete cítit pohodlně a svěže, o což by vám mělo jít především. Hostům s klidnou duší také naordinujte uvolněný styl oblečení.

Tip: Místo dlouhých šatů s vlečkou nebo závojem vsaďte na kratší krajkové šaty, ve kterých budete platit za éterickou vílu, jež si právě odskočila z lesního palouku.

Květiny, výzdoba, dekorace, DJ a jiné!

  • Jako nevěsta upřednostňujte jednoduchou svatební kytici z lučních květin, kopretin, slunečnic nebo z elegantních kal. Ty jsou mimochodem pořád v kurzu.
  • Altán nebo stan, kde bude svatba probíhat, vyzdobte světýlky a papírovými lampiony, jež se ve chvíli, kdy spadne soumrak, postarají o dokonalou atmosféru.
  • Trendem psledních let jsou svítící písmena. Nejoblíbenější zůstávají iniciály novomanželů, ovšem spojovacích symbolů může být celá řada! Originalitě se meze nekladou. Pokud toužíte po českém nápisu (neboli potřebujete háčky a čárky), podívejte se na web sviticipismena.cz. Hitem se stávají i svítící řetězy, které se spolují do délky několika desítek metrů a troří tak jedinečnou atmosféru na zahradě, terase, v altánu, nebo ve stodole. Originálním prvkem svatby může být i světelná tabude která se buď dá popsat krasopisem a fungovat jako navigace, nebo se na ní dají magnetem připevnit třeba vaše společné fotografie.

  • Venkovní svatba by měla být dostatečně kvalitně ozvučená, proto na tento aspekt rozhodně pamatujte.
  • Svatební tabuli zkrášlete a doplňte o lucerny, ve kterých v pozdějších hodinách zažehněte plamínek svíčky, nebo si sami vyrobte vkusné svícny. Stačí na ně třeba vtipně naaranžované skleničky.

  • Počet hostů se blíží k sedmdesáti? Rozhodně investujte do moderátora, živé kapely, nebo DJ, který vás bude svým výběrem lákat k tanci.

foto: pinterest.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 6. 2024

Jak uchováváte rodinnou historii, Berane? Uchováváte památky v krabici, vystavujete je nebo si vytváříte výstřižky? Pravděpodobně si uvědomujete hodnotu rodinné historie, ale možná ji neuchováváte tak dobře, jak byste měli. Podnikněte kroky k zaznamenání a uchování cenných předmětů a vzpomínek po rodičích, prarodičích, sourozencích a dalších. Nezapomínejte také na svou vlastní historii. Jednou budete rádi, že jste to udělali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.