Seriály a filmy

26. května 2017 10:00

Gabriela Gabrielová

Dnes zemřeš. Jde po tobě Steven Seagal

V porovnání s kvalitou posledních Seagalových snímků je tohle vítané osvěžení. Ať už jde o velkolepé výbuchy, svižné honičky či pár vtipných scén. Steven sice bojuje zabírán většinou zezadu, což vyvolává otázku: je to skutečně sám mistr? Ale budiž. Z nostalgie se dívejte v sobotu od 22.00 na Primě.

Tohle je film na pozdě v noci, kdy jste po celém dni sice utahaní, ale ještě se vám nechce spát. Namažete si chleba, otevřete si chipsy, oloupete banán a chcete být nenáročně baveni.

Tak v tomto rozpoložení strávíte Dnes zemřeš bez problémů. Nic těžkého, nenáročná akční jízda, kde Steven Seagal pořád ještě láme darebákům ruce a jednou dvakrát dokonce zvedne nohu do výše pasu (!). Kdyby se rozhodl zakončil svou hereckou kariéru právě tímto snímkem, bylo by to patrně správné rozhodnutí a důstojné rozloučení. Ve světle jeho dalších filmů, tento si zachovává alespoň určitou kvalitu, vkus, přehlednost i spád a pokud k němu usednete se střízlivým očekáváním, nebudete zoufale rozčarováni.

Oceníte krátkou stopáž, přiměřené množství akce, obstojné hlášky a pokud budete chtít zapojit mozek, můžete dumat nad tím, proč je většina zápasu filmována v přítmí a Steven je zabírán téměř výhradně zezadu.

Harlan Banks (Steven Seagal) se živí loupežemi. Není to ale žádný mizerný zloděj, spíše takový novodobý Robin Hood, který bohatým bere a chudým dává. Jeho žena Jada z toho má zlé sny. Bojí se o manžela a prosí ho, aby nebezpečnou profesi pověsil na hřebík a našel si něco normálného. Harlan ji nakonec ustoupí a nechá se najmout jako řidič obrněného vozu, který převáží peníze. Hned jeho první zakázka se ale ukáže být podraz. Harlan je svým partnerem přepaden a donucen s obrněným transportérem ujet. Probudí se až v nemocnici, odkud je odvezen na výslech. Když si nedokáže vzpomenout, co se stalo s miliony, které je převážel, je nemilosrdně poslán do vězení...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.