Buďte i na Štěpána s Primou. Budou pohádky, ale i romantika. Zavřete oči…

… Odcházím. Přesně tak, těšit se můžete na Oldřicha Nového coby Kristiána, romantickou komedii Nothing Hill, klasické pohádky jako Honza málem králem a Princ a Večernice a spoustu dalšího!

Už v 8:40 se vydejte s Primou na Dobrodružství s pandou. Jedenáctiletý Lu přišel o rodiče při požáru, a navíc zůstal bez domova. Lua se ujal pěstitel bambusu Chen, který mu dal střechu nad hlavou a stravu s tím, že Lu alespoň zastane nějakou práci. Od smrti rodičů Lu nepromluvil a všechen smutek si nechává pro sebe. Chen jednou objeví dvě mláďata pandy s matkou a zavolá vědce Fenga. Nadšený vědec tvrdí, že pandí matka se dokáže postarat jen o jedno mládě, a když jedno odveze do výzkumného institutu, vlastně mu tím zachrání život. Lu se ale rozhodne mládě před oběma schovat. Malá panda je pro něj první kamarád a Lu začne opět i mluvit... Mezi oběma se vytvoří pevné pouto, ale jejich idyla se kvůli Chenovi a vědci chýlí ke konci.

Hned jak skončí pandí dobrodružství, ke slovu se v 10:25 přihlásí Kočičí princ se svou kouzelnou cestou pro živou vodu přímo do středu pohádkového světa. Dětská fantazie dokáže stvořit pohádku i z nejobyčejnějších věcí. Hrdinové Kočičího prince, pětiletá Terezka a její o málo starší bratr Radek, jsou vtaženi do pohádkového snu ve chvíli, kdy se stěhují do zámku, kde se jejich tatínek stal správcem. Kočce Líze se tu narodí pět koťat, ale děti musejí podstoupit dramatickou cestu zemí kouzel a čarodějů, aby milovaná zvířátka uchránily zkázy, zosnované nepřátelským světem dospělých čarodějů... V hlavních rolích uvidíte Pavla Hachleho jako Radka a šestiletou Žanetu Fuchsovou jako Terezku. Pro oba to bylo první setkání s filmem, ale zatímco Pavla filmování příliš nebavilo, Žaneta zcela propadla kouzlu filmařské profese a k natáčení přistupovala „programově a cílevědomě“. Objevila se v řadě dalších filmů, a přestože se stala jednou z nejoblíbenějších dětských hvězd a přestože toužila žít filmem, brány konzervatoře se pro ni z neznámých důvodů uzavřely.

V 11:55 se s Primou vydejte s animovaným příběhem Vzhůru do oblak. Starý prodejce balonků Carl Fredricksen si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích. Přiváže na svůj domek tisíce balonků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod...

„Zavřete oči, odcházím,“ zazní z úst Kristiána ve 13:50. Úředník cestovní kanceláře z oddělení Afrika-Orient má jednu velkou vášeň. Celý měsíc vždy tajně šetří ze svého malého platu na jedinou noc ve světě svých snů. V tu noc se pak proměňuje v elegána a velkého svůdce žen. Vždy s vybranou dámou povečeří v luxusním nočním podniku a nakonec s typickým „Zavřete oči, odcházím“ zmizí.

SPECIÁL: Je Prima být spolu o Vánocích

Tento vcelku nevinný koníček mu ovšem funguje jen do té doby, než narazí na slečnu Zuzanu, která je rázná mladá dáma a nic si nenechá líbit jen tak.. Jedna z nejproslulejších českých komedií s Oldřichem Novým v hlavní roli. Z poválečné verze zmizely některé scény s Adinou Mandlovou a Járou Kohoutem, kratší verze tím však získala na větším spádu i zábavnosti. Populární R. A. Dvorský tu zpívá „Nečekej, nečekej“ a Oldřich Nový zase nezapomenutelnou píseň „Jen pro ten dnešní den“.

Kristian

Líné sváteční odpoledne si můžete zpříjemnit oblíbenou pohádkou s Jiřím Kornem v hlavní roli. Honza málem králem začíná na Primě v 15:35. Honzu, kterému bylo nejlépe za pecí, vyšle máma do světa na zkušenou, kde ho možná čeká i princezna a půl království. Honza se však zakouká do krásné Mařenky, kvůli které začne sloužit u lakomých hospodářů. Ale princezně, která je nemocná a nemluví, se vyhnout nemůže. Řízením osudu se Honza dostává k princezně, zatímco Mařenka žije s jeho mámou, stýská se jí a málem přijde žalem o rozum. Honza přiměje pyšnou princeznu k řeči – políbí ji, ale nemá na to svědky, takže mu hrozí, že přijde o hlavu. Jeho poslední přání před popravou však vše v dobré obrátí…

Králem se sice Honza nestal, ale v 17:20 tu budeme mít hned několik adeptů na kralování, a to v pohádce Třetí princ.

I hlavní večerní program pokračuje v pohádkovém duchu. Ve 20:15 se můžete podívat na pohádku Václava Vorlíčka Princ a Večernice.

Ve 21:55 bude konečně čas na romantiku. Těšte se na Hugh Granta a Julii Roberts v britské romantické komedii Notting Hill.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.