Co si pustit k přípravě bramborového salátu v úterý 23. prosince na Primě?

Štědrý den se blíží, přípravy finišují. Aby byl bramborový salát na sváteční večeři hezky odleželý, hodí se ho udělat trochu s předstihem. Pokud se na jeho přípravu vrhnete v úterý, doporučujeme přibrat jako společníka televizi Prima. Bude zábava!

Ale pozor, aby na vás už v 8:25 nebyla uvalena Kletba kouzelného kamene! Baba Jaga vyrazila se svou krásnou a laskavou dcerkou, která se matce ani v nejmenším nepodobá, na louku. Dcera se tam dotkne kouzelného kamene bytí Alatyr, a tím na sebe uvalí kletbu a promění se v Kamennou královnu, navždy uvězněnou v kamenné věži. Stane se velmi mocnou a bezcitnou. Už 300 let její kamenní vojáci řádí a škodí po světě... Od kouzelného zrcadla se jednoho dne dozví, že když najde mistra, který bude schopný kouzelný kámen bytí oživit, dokáže ona vládnout celému světu, kterému sebere světlo a vše promění v kámen. Zrcadlo jí prozradí i to, že takový člověk existuje. Je jím mladý muž jménem Ivan. Královnini kamenní vojáci Ardaři jej v zapadlé vísce najdou, odvedou ho ale s dcerou největšího boháče ze vsi k babě Jaze, která je chce sníst. Ač se oběma podaří uprchnout, Ivan se nemůže zbavit myšlenek na vnučku baby Jagy, krásnou Kateřinu. Pro společnou lásku se rozhodne naučit se kamenickému řemeslu a zalíbit se Kamenné královně.

V 10:25 se bude skřet Grinch snažit zruinovat Vánoce. Doufáme, že ho v jeho konání zastavíte! V Pohoří Pupava je víska Kdosice a v ní žijí Kdovíci. Ti všichni ze srdce milují Vánoce, nakupování dárků a vůbec všechno, co k Vánocům patří. Jen Grinch, který žije v jeskyni nad vesnicí, nesnáší Vánoce i Kdovíky. Rozhodne se vydat do vesnice a Kdovíkům jejich Vánoce trochu pokazit. Jakmile se Kdovíci v čele se Starostníkem dozvědí, že děti Grinche provokovaly, začnou se bát. Pošťákova malá dcera Cindy Grinche nezná a nechápe, proč se ho Kdovíci tolik obávají. Když pomáhá svému tatínkovi Ludvovi na poště, setká se s Grinchem. Sice ji nejdřív vyděsí a pak ji zabalí celou do balicího papíru, ale ona si přesto myslí, že není tak zlý… Cindy se o něj začne zajímat a dozví se, jaký byl Grinchův smutný osud. Možná se jí ale podaří zeleného skřeta přesvědčit, že Vánoce nejsou tak špatné svátky. Jen jestli není Grinch už až příliš zahořklý…

Chobotnice z druhého patra dorazí na Primu ve 12:20. Přečtěte si pár zajímavostí o filmu:

Ve 14:10 se vydá Jiřík neohroženě do džungle pro deník… Už tušíte? No ano, vysílat budeme dobrodružný snímek Karla Zemana Cesta do pravěku. Nález pravěké zkameněliny je pro čtyři zvídavé kluky výzvou k výpravě do dávné minulosti.

SPECIÁL: Je Prima být spolu o Vánocích

Na malé pramičce postupně proplouvají dobou ledovou přes třetihory a druhohory až na samý počátek života na planetě Zemi, přičemž zažijí nejrůznější, mnohdy i nebezpečná dobrodružství… Cesta do pravěku je snad nejslavnějším dílem režiséra Karla Zemana. Originalita řešení trikových scén a jeho typické výtvarné zpracování zůstávají i po letech natolik působivé a strhující, že film je dodnes stále oblíbený a vyhledávaný nejen českými obdivovateli fantastického žánru.

Na pohádku všech českých pohádek o Pyšné princezně Krasomile, která odmítla vzít si za muže krále Miroslava, se podívejte v 15:40.

Na další pohádku se můžete těšit od 17:15, tentokrát o princi, který putuje světem, aniž by mohl říct kloudné slovo. Řeč je o Princi Bajajovi.

Ve 20:15 pro vás máme českou filmovou lahůdku – snímek Jiřího Menzela Na samotě u lesa.

Od 21:55 se na Primě podívejte na romantické drama s prvky fantasy Smrt a život Charlieho St. Clouda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.