Představujeme nový krimiseriál Temný kraj s Lukášem Vaculíkem. Na tiskovce se líbil!

Po zhlédnutí ukázky z novinky je jasné, že Temný kraj je seriál plný napětí, tajemných lidových pověstí, děsivých legend, prostoupený melancholickou nostalgií malebného venkova a baladicky laděných osudů hlavních hrdinů. V hlavní roli s věrohodným hereckým výkonem Lukáše Vaculíka nemá chybu.

Temný kraj má premiéru již 15. ledna ve 20.15 na Primě. Příštích dvanáct nedělních večerů tak opět můžete relaxovat u pořadu detektivního žánru, jak jste byli zvyklí v uplynulém roce.

Ve čtvrtek byl seriál za přítomnosti jeho hlavních představitelů slavnostně představen zástupcům tisku.

Vaculíkovo poprvé s Primou

Nechyběl ani Lukáš Vaculík. V případě slavného hercelo šlo o vůbec první spolupráci s televizí Prima a jak řekl, vůbec jí nelituje. Natáčení seriálu, na kterém zvlášť vyzdvihl scénář a práci kameramana, označil za „hezký půl rok života“.

Všechny přítomné pak zajímal i jeho vztah k novému „kolegovi“, chlupáčovi Tobiášovi (v seriálu Egon). Retrívr je podle herce „muchlovací, stačí ho pohladit a je váš“.

Sestry Bártů opět pro Primu!

Je to tak. Seriál Temný kraj napsaly sestry Jitka a Kateřina Bártů, mimo jiné autorky dnes již legendárního seriálu Rodinná pouta (později Velmi křehké vztahy), nebo novějších V.I.P. vražd v hlavní roli s Patrikem Děrgelem a Soňou Norisovou.

Nově se dámy ujaly i režije. Své "dítko" představují takto:

Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj (Lukáš Vaculík) dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci. Nachází se v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi.

Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství.

Nový kraj, nová parta, nové vraždy

Návrat Petra Kraje ke kořenům není v žádném ohledu snadný. Postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti nového místa pobytu. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu.

Plachá Naďa Hamplová (Kristýna Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Josef Zima) se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas...

Více prozradí premiérový díl seriálu Temný kraj v neděli 15. ledna na Primě.

Níže pro vás připravujeme fotogalerii z tiskové konferene. Sledujte náš web.

Seriál byl dnes slavnostně představen zástupcům tisku a za přítomnosti jeho hlavních představitelů.

Pro Lukáše Vaculíka šlo o vůbec první spolupráci s televizí Prima a jak řekl, vůbec jí nelituje. Natáčení seriálu, na kterém zvlášť vyzdvihl scénář a práci kameramana, označil za „hezký půl rok života.“

Všechny přítomné pak zajímal i jeho vztah k novému „kolegovi“, chlupáčovi Tobiášovi (v seriálu Egon). Retrívr je podle herce „muchlovací, stačí ho pohladit a je váš“.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.