Seriály a filmy

3. září 2019 11:14

Jana Mrákotová

Tereze Kostkové šlo při natáčení seriálu TEMNÝ KRAJ o život

Herečka Tereza Kostková se v dalších případech seriálu TEMNÝ KRAJ opět divákům představuje jako veterinářka Tereza Coufalová. Hned v tom úvodním její postava prožije krušné chvíle, kdy jí půjde o život. Připlete se vrahovi do cesty a ten ji chce sprovodit ze světa.

Herečka Tereza Kostková si v úvodním případu pokračování seriálu TEMNÝ KRAJ zažila jednu z nejnáročnějších scén celého natáčení vůbec. Doslova bojovala o život! Podívejte se.

Boj o život Terezy Kostkové

Veterinářka Tereza, kterou hraje, se stane nepohodlným svědkem vrahovi, který chce zamést stopy. „Nikdy v životě bych nechtěla tohle zažít, ale zkusila jsem si to při natáčení a věděla jsem, že se nic nestane,“ přiznává herečka, která musela kvůli tomu strávit natáčecí den mezi prasaty. Několikanásobný seriálový vrah ji svázal tak, že jí škrtidlo omotal kolem krku a spojil ho provazem za zády, se svázanýma pokrčenýma nohama. Jak síla v nohou veterinářku opouští, nohy se natahují a Tereza dusí sama sebe.

Svázaná do kozelce tak musela vydržet několik dlouhých desítek minut, a příjemné to rozhodně nebylo. „Bylo to hodně náročné natáčení. Museli se mnou manipulovat, poponášet mě, nemohla jsem se nijak bránit. Věřte mi, že bych nikdy nechtěla takhle skončit. Natáčelo se z hodně úhlů, takže se to neustále opakovalo – člověk se pak dostane do podobného stavu, jako kdyby měl klaustrofobii,“ popisuje hrůzné natáčení Kosková, která se i přesto všechno snažila udržet si smích na rtech. „Sama bych se z toho nikdy nedostala, takže kdyby se cokoli stalo, a třeba všichni odběhli a nechali mě tam, tak si neporadím. Sice jsme se smáli, ale přiznávám, že tahle hodina byla náročná.“

Jakmile náročné natáčení skončilo, herečka si oddychla a mohla se opět hluboce nadechnout. I když… „Živě si pamatuju, jak jsem v tu chvíli velmi intenzivně tou prasečinou smrděla. Ten zápach se ze mě linul i druhý den, vůbec jsem se ho nemohla zbavit.“

Všechny příběhy, které autorky seriálu Jitka a Kateřina Bártů popisují, vycházejí z reálných případů. A ten Terezy Kostkové není výjimkou, je na motivy sériového vraha Ivana Roubala. „Je to děsivý, není to hezký, ale na světě se bohužel nedějí jen hezké věci. Víte, já to čtu jako práci, učím se to, je to jiné. Autorky scénáře, sestry Bártů, jsou známé tím, že než se pustí do psaní, vše pečlivě nastudují. „V rámci příprav jsme se účastnily policejních výjezdů a odborných psychologických rozborů, abychom se vžily do svých postav i myšlení vrahů,“ přiznaly autorky.

Sledujte také nášspeciál zaměřený na skutečné lidské zrůdy a sériové vrahy a po uzavření každého případu se o reálném případu a pachateli dozvíte více.

Podívejte se na ukázku z dalšího dílu seriálu TEMNÝ KRAJ

Jak Tereza vyvázne ze spárů smrti, to se diváci dozvědí už v sobotu 7. 9. ve 20.15.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.