VIDEO: Typologie sériového vraha podle Petra Kraje

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj (Lukáš Vaculík) ví, o čem mladým kriminalistům přednáší. Svůj profesní život zasvětil právě pátrání po těchto lidských zrůdách. Poslechněte si v extra sestřihu několik základních pravidel z typologie sériových vrahů. Uvidíte, jak sedí v případech těch seriálových

Teď se můžete znova podívat na 1. část případu Čarodějnice a rovnou se v anketě níže pokusit určit vraha. Případ se uzavře ve 2. dílu seriálu Temný Kraj už tuto neděli ve 20.15 na Primě.

Typologie sériového vraha

Podle několika odborných popisů sériových vrahů je patrné, že rozhodně nejsou stejní a že každý vraždí z jiných důvodů.

Někteří jednají systematicky, další náhodně. Osobnosti vrahů spadají do různých kategorií: osobnost psychopatická, sadistická, paranoidní, antisociální, narcistická, schizoidní atd. Vše o seriálu Temný Kraj najdete TADY

Sérioví vrazi mají nutkání vraždit, které je žene do opakovaného zabíjení. Mnozí z nich umí rozeznat dobré od špatného a nejsou k činu hnáni neodolatelnými popudy. Sice v menšině, ale jsou i taci sérioví vrazi, kteří dva základní protiklady DOBRO X ZLO nerozeznávají vůbec..

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.