VIDEO: Typologie sériového vraha podle Petra Kraje

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj (Lukáš Vaculík) ví, o čem mladým kriminalistům přednáší. Svůj profesní život zasvětil právě pátrání po těchto lidských zrůdách. Poslechněte si v extra sestřihu několik základních pravidel z typologie sériových vrahů. Uvidíte, jak sedí v případech těch seriálových

Teď se můžete znova podívat na 1. část případu Čarodějnice a rovnou se v anketě níže pokusit určit vraha. Případ se uzavře ve 2. dílu seriálu Temný Kraj už tuto neděli ve 20.15 na Primě.

Typologie sériového vraha

Podle několika odborných popisů sériových vrahů je patrné, že rozhodně nejsou stejní a že každý vraždí z jiných důvodů.

Někteří jednají systematicky, další náhodně. Osobnosti vrahů spadají do různých kategorií: osobnost psychopatická, sadistická, paranoidní, antisociální, narcistická, schizoidní atd. Vše o seriálu Temný Kraj najdete TADY

Sérioví vrazi mají nutkání vraždit, které je žene do opakovaného zabíjení. Mnozí z nich umí rozeznat dobré od špatného a nejsou k činu hnáni neodolatelnými popudy. Sice v menšině, ale jsou i taci sérioví vrazi, kteří dva základní protiklady DOBRO X ZLO nerozeznávají vůbec..

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.