Tento týden se vaří ve food trucku. Prostřeno! ohrozí déšť i nefunkční elektřina

Prostřeno! S27 (116) – Food truck

Nenechte si ujít Prostřeno! v tomto týdnu, které bude hodně o fast foodu. Tedy truck foodu. Představí se totiž soutěžící, kteří objíždějí nejrůznější letní akce a prezentují svou kuchyni mezi vámi. Pro vás tedy bude skvělým bonusem podívat se profesionálům pod ruku, něco nového se přiučit a případně hodnotit podle toho, jak vám při poslední návštěvě jejich trucku chutnalo.

Inspirujte se srdcaři, kteří dokážou na minimálním prostoru předvést neuvěřitelné představení a přesvědčit vás, že kuchyně nemusí být velká. Záleží na síle vášně, s jakou vaříte. Jak se povede celý týden? Soutěžící možná budou bojovat nejen s taktikou a trémou, ale také s úkolem, kterým je v tomto týdnu zpracování kuřecího masa na grilu tak, aby nikdo nepoznal, že tam nemá co dělat. Budou se u stolu objevovat pletichy, nebo tentokrát půjde čistě jen o vaření? Komu se dařit bude, komu nikoliv a kdo to nakonec celé vyhraje? Vše zjistíte už v pondělí. Prostřeno! tohoto týdne bude plné výzev i překvapení. Sledujte ho každý všední den v 17:50 a dozvíte se více.

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Mediální konzultantka Eva (27) Cirkus Burger spoluvlastní

Jejím největším koníčkem je vaření a cestování. Sama o sobě tvrdí, že je pozitivní, extrovertní introvert se smyslem pro humor. Tuto výzvu přijala, aby podpořila food truck Cirkus burger, jehož je spolumajitelkou a pro nějž vymýšlí recepty. Na přípravu menu nebude sama, v kuchyni bude mít pomocnici, stejně jako na akcích. Pomoc bude mít i při zábavě, kterou bohužel přeruší déšť. Eva přivítá čtyři pány, kteří nejsou žádná tintítka, a bude mít problém je ke stolu vůbec dostat. Muži budou muset šetřit místem a zatahovat bříška. Menu přitom bude více než lákavé, když Eva připraví své vlastní recepty, které vymyslela – jamón krokety se salátkem, tomatovou polévku s bazalkovým pestem, trio miniburgerů a nepečený pistáciový cheesecake. Povede se Evě připravit menu před kamerou na jedničku a zaujmout hosty? A kolik bodů za své snažení nakonec dostane? Sledujte už v pondělí!

Úterý: Kuchař David (34) v gastronomii pracuje už dlouhá léta a představí food truck Grizzly gril

Výzvu přijal, protože rád pozná další kolegy a jejich jídla. Jako zábavu si pro své hosty připraví pétanque. David svůj food truck rozbalí v Neratovicích na náměstí, které se může pochlubit velkou raritou – projíždí jím vlak. David na pomoc – stejně jako na akcích – povolá svou sestru. Ta je profesí lékařka a gastronomie na kolečkách je pro ni koníčkem. Hned zpočátku se David bude muset vypořádat s nečekanými problémy – začne pršet a do toho nepůjde elektřina. I David sází na burgery, maso na ně si umele a dochutí sám, a to přímo ve food trucku. Podávat se bude lehký salátek s kozím sýrem, ostrá mrkvová polévka, chef burger, cibulové kroužky a coleslaw salát a lívance s javorovým sirupem a lesním ovocem. Sledujte už v úterý kulinářský koncert plný zajímavě laděných chutí.

Středa: IT konzultant Tomáš (36) chce lidi seznámit s japonsko-korejským street foodem

Výzvu přijal, protože by rád ukázal, že kvalitní asijská kuchyně se dá dělat za rozumnou cenu i v našich podmínkách. Těší se především na dobrou zábavu a nové životní zkušenosti. Rád by ukázal, co se za 28 let vaření naučil. Jeho food truck U Lukáše na rozdíl od předešlých nejezdí, ale je zaparkovaný na jednom hezkém místě u řeky. A Tomáš, pro kterého je vaření jen víkendovým koníčkem, protože jinak se živí jako IT odborník, sází na svou oblíbenou japonskou kuchyni. Pro hosty připraví opravdové speciality – knedlíčky Gyoza plněné mletým vepřovým bokem, dále Dan Dan Mian domácí nudle, potom se bude podávat salát Daikon Yasai, jako dezert bude zmrzlina ze zeleného čaje a na konec u nás netradičně, ovšem v Japonsku zcela tradičně bude miso polévka. Porce budou tentokrát menší a hosté s roztaženými žaludky ze dvou předešlých večerů by klidně zvládli i větší. Zábava bude také japonská – všichni si sami vyzkouší vrhání nožů. Kvůli chladnému počasí se soutěžící budou schovávat v zatepleném stanu.

Čtvrtek: Podnikatel Jan (45) připraví klasiku od vody

Pracoval v Irsku a Velké Británii jako barový supervizor. U nás podniká – má restauraci Bolleta, street food truck, pláž v Mokropsech a Bolleta Catering. Je svobodný. Byl osloven a nabídku přijal, protože se mu to zdálo jako dobrá příležitost. Jako zábavu si pro své hosty připraví točení zmrzliny. Pokud by vyhrál, výhru by daroval Fondu Černošice – nadačnímu fondu pro rozvoj Černošic. Honza bude mít v kuchyni pomocníka a hlavní roli budou hrát opět burgery. Honza připraví langoš, jako polévku „Berounka“ chowder – krémovou rybí polévku s mušlemi, hovězí burger jako hlavní chod a churros s višňovou čokoládou a domácí zmrzlinou na závěr. Ne všechno se ale povede. Honza se svým pomocníkem zapomenou jednu z majonéz k burgeru, a budou tak muset přiznat barvu. Bude hostům majonéza chybět? Dozvíte se už ve čtvrtek.

Pátek: Private chef Radek (56) rozbalí Mexicalli Taco truck

Je rozvedený a má dceru (33 let). Nabídku přijal, protože chce prezentovat foodtruckovou zónu. Jako zábavu si pro hosty připraví hudební vystoupení. Menu poskládal z mexických jídel, protože provozuje mexický food truck. Jeho největším koníčkem je cestování. Do kuchyně nikoho nepustí, ale bude mít pomocnice na servírování a výzdobu. Radek připraví rovnou pět chodů – un pequeňo bocado, aguachile camarón, tacos azules pulpo, ceviche, guacamole, chimichurri, pico de gallo, pollo tinga con cítricos, frijoles dela olla, arroz rojo a na konec nanas frit noc coco, corbete. Hosté se na Radkovo vaření budou hodně těšit a dočkají se velkého gastronomického zážitku. Radek si hravě poradí i s úkolem týdne. A zábava bude stylová, bude se rozbíjet piňata. Kdo ji nakonec rozbije?

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte! Pokud se vám Prostřeno! líbí, přidejte na Kinoboxu svoje hodnocení.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.