Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Začínáme běhat: 5 potíží, které vás mohou potkat při běhání

Píchání v boku, bolest v koleni, málo kyslíku.... S těmito potížemi se asi setká každý, kdo začíná běhat. Naštěsí je lze velmi snadno vyřešit.
Vydáno: 01.05.2017
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak se vypořádat s nejčastějšími potížemi při běhu vám poradí v úvodním videu zkušený trenér Mirek Touška z Fitness Professional Academy.

Před samotným během je vhodné tělo na zátěž připravit. Důležité je se protáhnout, uvolnit si svaly a vazivové tkáně. Začít můžete také desetiminutovou rychlou chůzí a pokud vám to zdraví a kondice dovolí, pomalu přejít na běh.

Při běhání jsou namáhány nejvíce klouby dolních končetin, hlavně kyčle, kolena a kotníky. Bolest kolen v průběhu nebo po běhání může mít různé příčiny. Často člověk bývá právě nedostatečně rozcvičený a protažený, takže se ztuhlé tkáně přetíží. Při běžeckém došlapu se musí naše tělo vyrovnat s tlakem, který je 2-3x vyšší než je naše hmotnost, takže došlap na tvrdý povrch není při běhu pro naše klouby a vazy úplně ideální. Pokud je to možné, snažte se spíše běhat na měkčím povrchu např. na atletických dráhách či v lese, než po asfaltových silnicích.

Vyplatí se také nešetřit na běžecké obuvi. Vyberte si obuv, která je speciálně určená pro běh a dobře tlumí nárazy. S nákupem vám nejlépe poradí odborník v obchodě.

I když vás při běhání něco bolí, nezapomínejte, že pravidelný pohyb (ať už běh nebo chůze) kloubům rozhodně prospívá. Díky němu se zlepšuje flexibilita a elasticita kloubního pouzdra, zpevňují se okolní svaly a vazy, kloub je stabilnější a odolnější.

Článek je zařazen v: běhání, hubnutí, jak zhubnout, křeče, jak začít běhat, jak běhat, píchání v boku, bolest v koleni, kyčle
Reklama