Tip na prázdniny: Dopřejte dětem zábavu u videoher i pohyb na čerstvém vzduchu

Prázdniny jsou sice ještě daleko, ale letní tábory je dobré řešit v dostatečném předstihu. Najít vhodnou zábavu pro své děti se najednou může zdát jako nemožné, protože oblíbené tábory jsou plné. Proto vám přinášíme tip, jak o prázdninách zabavit malého milovníka videoher a zároveň mu dopřát dostatek pohybu.

Videohry Counter-Strike, Fortnite, League of Legends nebo Minecraft jsou mezi dětmi nesmírně populární. Po celém světě je hrají miliony lidí. Kromě zábavy mohou hráčům přinášet i socializaci. Také z nich jednou mohou udělat profesionály neboli esportovce.

Stejně jako v klasickém sportu se i v těchto hrách konají různé turnaje a soutěže. Kdo ví, třeba i u vás doma je skrytý talent, tak proč ho neobjevit? K tomu je ideální příležitostí příměstský tábor ve Vodafone PLAYzone Areně v Praze.

Pro děti od 8 do 16 let ho připravila iniciativa Zdravý hráč, která vznikla v rámci České asociace esportu, připravila ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a její Fakultou tělesné výchovy a sportu.

Videohry i sport

Nebojte se, tady nepůjde jen o počítačové hry. Naopak děti pod dohledem odborníků na videohry a sport zjistí, jak tyto dvě činnosti propojit. Během týdenního programu se samozřejmě naučí, jak správně hrát oblíbené hry nebo jak správně držet tělo vsedě, a budou v nich zlepšovat své schopnosti – koncentraci, reflexy, komunikaci a mnoho dalších. Také si vyzkouší virtuální realitu nebo jízdu v závodním simulátoru.

Vedle toho se v tělocvičně a na venkovním hřišti trochu zapotí a dozví, proč je důležité protahování a další pohybové aktivity.

Lektoři dále chystají i vzdělávací přednášky o profesionálním hraní videoher, co nový a rychle se rozvíjející obor obnáší. Dále jak se chovat na internetu a proč být na pozoru před temnými zákoutími virtuálního světa.

Příměstské kempy jsou pětidenní a konají se v pražské Vodafone PLAYzone Areně po celé léto od července do srpna.

Konkrétní termíny, jejich obsazenost a rezervace jsou k dispozici na webu příměstského kempu:  www.playzonearena.cz/primestske-kempy


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.