5 věcí, které nevíte o hlavní představitelce telenovely Tisíc a jedna noc

Úspěšná turecká telenovela Tisíc a jedna noc vystřelila do světa i tureckou mladou herečku Bergüzar Korel. Poznejte ji o něco lépe s Prima LOVE. Telenovelu můžete sledovat každý den v 18.10.

Na Prima LOVE můžete každý den sledovat jednu z nejúspěšnějších telenovel na světě. Tisíc a jedna noc pochází z Turecka a volně vychází (jak už podle názvu sami dobře poznáte) ze slavné pohádkové sbírky.

Telenovelu Tisíc a jedna noc můžete vidět online

Tisíc a jedna noc vypráví o králi Šahrijárovi, který po nevěře své manželky zanevřel na všechny ženy, a o krásné vezírově dceři Šeherezádě, jež si díky své moudrosti a věrnosti dokázala získat jeho srdce.

1) Představitelce je dnes 35 let

Herečka Bergüzar Korel, kterou můžete znát právě jako Šeherezádu, se narodila 27. srpna v roce 1982 v tureckém Istanbulu.

2) Není to pravá Turkyně

Pochází původem z řeckojazyčné islámské rodiny z ostrova Kréta, sama však už řecky neumí.

VÍTE, PROČ SE V CHILLE JMENUJE VĚTŠINA HOLČIČEK ŠEHEREZÁDA?

3) Je vystudovanou herečkou

Bergüzar Korel navštěvovala střední školu Yıldız College, poté studovala herectví na Státní univerzitní konzervatoři Mimar Sinan. Už na škole se o ni začali zajímat agenti, její krása a talent uhranul leckoho.

4) Role Šeherezády ji neproslavila

Jako herečka prorazila díky roli ve filmu Údolí vlků – Írák, kde hraje nevěstu Leylu, jejíž ženich zemře při svatbě rukou amerických vojáků. Role v telenovele Tisíc a jedna noc ji ovšem briskně vystřelila mezi turecké celebrity.

5) Manželství s kolegou

Není to žádná novinka, ale kdyby náhodou někdo z diváků Prima LOVE netušil: od roku 2009 je herečka vdaná za herce Halita Ergence, který v seriálu Tisíc a jedna noc ztvárnil hlavní mužskou postavu ředitele Onura Aksala. S tímto mužem má malého syna.

Sledujte Tisíc a jedna noc na Prima LOVE v 18.10.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.