Jak se hvězda Tisíce a jedné noci připravuje na roli? Potřebuje tři věci...

Bergüzar Korel je slavná turecká herečka, kterou proslavila telenovela Tisíc a jedna noc po celém světě. Jak se ale manželka, matka a krásná profesionálka připravuje na roli? Potřebuje k tomu tři zásadní věci...

Fenomén přicházející z Turecka, telenovela Tisíc a jedna noc, je v rámci práce jedoucí vlak, který se rozjede a skončí po více jak sto dílech. To si zkrátka žádá televzní žánr, jako je telenovela. Podle Wikipedie je telenovela žánr melodramatického televizního seriálu. Bývá řazen jako subžánr mýdlové opery, se kterou má mnoho společných znaků. Ústředními motivy telenovel jsou mezilidské vztahy, řešení složitých životních situací a problémů. Žánrově mají široké rozpětí, většina je dramatická, některé komediální, odehrávají se v současnosti i v minulosti.

Název pochází ze španělštiny. Jedná se o složeninu slov televisión (televize) a novela (román), doslova tedy jde o televizní román. Latinskoamerické telenovely mají předem daný počet dílů, jenž se pohybuje obvykle mezi 100–200 epizodami, a předem určený konec, ke kterému děj celého seriálu směřuje. Vysílány jsou několik měsíců, zpravidla ne déle než jeden rok.

5 VĚCÍ, KTERÉ NEVÍTE O HLAVNÍ PŘEDSTAVITELCE ŠEHEREZÁDY

Příprava na hlavní roli v telenovele

Hvězda Tisíce a jedné noci Bergüzar Korel, která hraje krásnou architektu Šeherezádu, pravidla práce na telenovele zná moc dobře. Na přípravy v televizní továrně není příliš času, i tak ale matka a manželka musí své roli dodat to, co potřebuje.

"Během natáčení telenovely musíte natočit za týden až 120 minut materiálu, což je ohromná práce, takže na nějaké herecké workshopy, kde bych mohla více rozvíjet své schopnosti, není čas. V každém případě, každé ráno vstávám brzo, dojedu na natáčení a přečtu si scénář. Na čtení a sledování si najdu čas vždycky. Pokud se nemůžu více "spřátelit" se svou postavou, nechápu její jednání, pokouším se číst podobné příběhy. Jeden můj profesor herectví mi vždycky připomínal, že talent je jen jedna část úspěchu, která mě ale může po určité době spoléhání se na něj zradit. Aby se člověk neztrácel, musí číst, učit se a poslouchat," vysvětluje turecká herečka.

HVĚZDA TISÍCE A JEDNÉ NOCI NATOČILA KONTROVERZNÍ SNÍMEK O MUSLIMECH

6 POVOLÁNÍ, KTERÉ MĚL PŘEDSTAVITEL ONURA Z TISÍCE A JEDNÉ NOCI

Sledujte telenovelu Tisíc a jedna noc po 18. hodině na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.