Víte, v jakém státě se většina holčiček jmenuje Šeherezáda kvůli Tisíci a jedné noci?

Úspěšnou tureckou telenovelu Tisíc a jedna noc můžete sledovat na Prima LOVE každý den v 18.20, a to rovnou dva díly za sebou. Víte, kde měl turecký seriál kromě své domoviny největší úspěch? A proč se jednoho hezkého dne budou po jednom latinskoamerickém státě hemžit samé krásné Šeherezády a Onarové?

Mladá a půvabná Šeherezáda přišla o manžela a musela s jeho rodinou bojovat o právo vychovávat vlastního syna. Ale ani teď není její trápení u konce. Syn je vážně nemocný. Léčba je možná, avšak chybějí peníze. Šeherezáda nepochodí u bohatého tchána a nepomůžou jí ani v bance. Nezbývá než požádat o pomoc jednoho ze svých pohledných šéfů. Nabídka, kterou od něj dostane na oplátku, jí úplně změní život a převrátí všechno vzhůru nohama.

TELENOVELA TISÍC A JEDNA NOC JE V ONLINE ARCHIVU ZDE

Úspěch v Chile přinesl i nové inspirace na jména novorozeňat

Tisíc a jedna noc patří k nejúspěšnějším tureckým pořadům vůbec, které se dostaly i masově do světa. Překvapivě měla telenovela velký ohlas zvlášť v domovině, kde má tento televizní žánr kolébku. V Latinské Americe měla seriálová dvojice zaručenou pravidelnou sledovanost. V Chile se stal seriál takovým hitem, že lidé začali své děti pojmenovávat podle hlavních aktérů telenovely, Onura a Šeherezády, stejně jako tomu bylo s telenovelou Esmeralda v České republice.

Tisíc a jedna noc měla úspěch i ve východní Evropě, jako je Bosna a Hercegovina nebo Slovinsko. Po velkém úspěchu i na Slovensku se telenovela dostala i k českým divákům.

Naši slovenští sousedé svou lásku k oběma postavám dotáhli dokonce až tak daleko, že hlavní hrdiny pozvali na Den otevřených dveří v TV Markíza.

Sledujte telenovelu Tisíc a jedna noc na Prima LOVE pravidelně každý den v 18.20.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.