Víte, v jakém státě se většina holčiček jmenuje Šeherezáda kvůli Tisíci a jedné noci?

Úspěšnou tureckou telenovelu Tisíc a jedna noc můžete sledovat na Prima LOVE každý den v 18.20, a to rovnou dva díly za sebou. Víte, kde měl turecký seriál kromě své domoviny největší úspěch? A proč se jednoho hezkého dne budou po jednom latinskoamerickém státě hemžit samé krásné Šeherezády a Onarové?

Mladá a půvabná Šeherezáda přišla o manžela a musela s jeho rodinou bojovat o právo vychovávat vlastního syna. Ale ani teď není její trápení u konce. Syn je vážně nemocný. Léčba je možná, avšak chybějí peníze. Šeherezáda nepochodí u bohatého tchána a nepomůžou jí ani v bance. Nezbývá než požádat o pomoc jednoho ze svých pohledných šéfů. Nabídka, kterou od něj dostane na oplátku, jí úplně změní život a převrátí všechno vzhůru nohama.

TELENOVELA TISÍC A JEDNA NOC JE V ONLINE ARCHIVU ZDE

Úspěch v Chile přinesl i nové inspirace na jména novorozeňat

Tisíc a jedna noc patří k nejúspěšnějším tureckým pořadům vůbec, které se dostaly i masově do světa. Překvapivě měla telenovela velký ohlas zvlášť v domovině, kde má tento televizní žánr kolébku. V Latinské Americe měla seriálová dvojice zaručenou pravidelnou sledovanost. V Chile se stal seriál takovým hitem, že lidé začali své děti pojmenovávat podle hlavních aktérů telenovely, Onura a Šeherezády, stejně jako tomu bylo s telenovelou Esmeralda v České republice.

Tisíc a jedna noc měla úspěch i ve východní Evropě, jako je Bosna a Hercegovina nebo Slovinsko. Po velkém úspěchu i na Slovensku se telenovela dostala i k českým divákům.

Naši slovenští sousedé svou lásku k oběma postavám dotáhli dokonce až tak daleko, že hlavní hrdiny pozvali na Den otevřených dveří v TV Markíza.

Sledujte telenovelu Tisíc a jedna noc na Prima LOVE pravidelně každý den v 18.20.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.