Knedlíky z mikrovlnky. Tenhle recept od výživové specialistky překvapil

Nejen Michala v dietě, ale hlavně jeho maminku, která synovi vyvařovala zahrnut vší mateřskou láskou a servisem. Postupně nakynul na 123 kilogramů, začal být nešťastný a vyhýbat se lidem. Mladší a štíhlejší přitom toužil být zpěvákem a vůbec nevypadal špatně! Sledujte jeho velkou proměnu s pořadem Tlouštíci.

Vysokoškolák Michal Harásek (37) žije v Podivicích ve společném domě s bratrem, matkou a jejím partnerem. Právě dlouhodobé soužití s maminkou a hlavně její pečlivý servis, který mu poskytovala, se výrazně podepsaly na Michalově postavě. Nejenže s takovou péčí zlenivěl, neměl ani žádné koníčky a nerad chodil mezi lidi.

Technické vzdělání příliš nevyužívá, po rodičích převzal rodinný stánek v kempu u Novomlýnské nádrže, kde pracuje během letní sezony. Po zbytek roku má volno a tráví ho doma. Jak? Posezením na gauči, hraním her a konzumací domácí stravy, připravované se vší mateřskou láskou.

Na začátku své velké proměny s pořadem Tlouštíci ho trápil vysoký tlak, bolela ho záda a permanentně mu hučelo v uších. Právě zdravotní problémy ho motivovaly ke změně životního stylu. „Do tohoto pořadu o hubnutí jsem se přihlásil, protože chci něco udělat se svým životem,“ uvádí Michal. Z laboratorních testů mu byl zjištěn vyšší cholesterol. Lékař mu naměřil vyšší tlak a diagnostikoval, že má projevy vážné metabolické dekompenzace. Navíc ho trápí tinitus (pískání v uších).

Celých 42 % Michalova těla tvoří tuk. Jeho jídelníček byl všechno jen ne zdravý. Jedl velké množství rohlíků, párků, sušenek a pizzy a dobrot od maminky. Zeleninu nejedl vůbec a žertoval: „Lidi to dělají, že běžně jedí zeleninu?“

Od odborníků si Michal odnesl doporučení, aby do svého jídelníčku kromě zeleniny zařadil i kvalitní zdroje bílkovin a začal se hýbat. Přečtěte si, proč jsou bílkoviny v jídelníčku pro hubnutí nezbytné.

I Michal si domů odnesl od odborníků podrobný výživový plán. Rozhodl se ale, že bude jídelníček dodržovat po svém. Neuměl nakupovat, neznal základní potraviny a neuměl si uvařit. Jeho přístup k těmto překážkám byl však pozitivní. Jak se říká, nebál se toho.

Při sledování následující bonusové scény by mistr řezník plakal, kdyby viděl, jak se Michal chopil nože a pustil se do zpracování drůbežího masa:

Kromě přijímání zdravé stravy se začal i hýbat. Kromě toho s trenérem Václavem Mandovcem absolvoval i dechová cvičení, meditace a otužoval se.

Velký posun udělal Michal především v hlavě. Pod vedením koučky Janky Chudlíkové si leccos uvědomil.

Už dost sladkostí, mami!

Během procesu se Michal snažil nejen o to, aby zhubl, ale také o to, aby se vymanil z maminčiny péče. Byl často nedůsledný a jídelníček nedodržoval. Po pár týdnech, když šla s jeho velkým přičiněním kila dolů, vyjasnil si i pár pravidel v soužití s maminkou.

Podívejte se v bonusové scéně na videu z natáčení, jak Michal konečně řekl mamince ne:

Podařilo se mu to změnit? A podařilo se mu zhubnout a nestydět se za sebe? Dívejte se na šestou epizodu pořadu Tlouštíci!

Dívejte se na 6. premiérovou epizodu pořadu Tlouštíci ve čtvrtek ve 21.35 na Primě a na navazující magazín Tlouštíci extra.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.