Manžel si milovanou Evu vykrmil tak, že už ji neuzvedne. Co dál?

Tlouštíci (4) - upoutávka

Eva s manželem tvoří harmonický mladý pár. Zatím. Vedle svých dvou malých kluků milují folklórní tanec. Společnou aktivitu však museli značně omezit, protože Eva na mateřské přibrala tolik, že ji najednou muž neuzvedne. Situace s tloušťkou pokročila tak daleko, že se nyní žena bojí nejen o ztrátu partnera, ale i o život.

„Když jsem si Evku vykrmil, no tak to tak je,“ konstatuje nejdřív o kynoucí postavě partnerky oslovený manžel. Ve skutečnosti mu však boubelatost, která mohla být zkraje roztomilá, začíná vadit a do jisté míry i omezovat jejich dosud hezký vztah. „Určitě by se mi líbila více, kdyby trochu zhubla a cítila se dobře. Bylo by to fajn,“ přiznává zároveň muž. Jak se ukáže záhy, v případě obezity Evy zdaleka nejde jen o vzhledový nedostatek nebo že už nemůže při tancování dělat s mužem zvedačky.

Evě je 32 let, ovšem metabolicky je jejímu tělu skoro 50. Málo se hýbe a věnuje se výhradně dětem. Každodenní stereotyp si navíc zpestřuje sladkými odměnami. Tady začíná cesta za novým životem a novou postavou Evy. Dříve než začne pod dohledem hubnout, musí projít řadou vyšetření.

Infarkt jako zabiják v rodině

Výše cholesterolu je v jejím případě alarmující a podle odborníků přímo ohrožující život této mladé ženy. „Infarkty máme v rodině. V tom věku mi umřel táta, tak bych ho nechtěla následovat,“ uvědomuje si naštěstí vážnost situace Eva. „Nejvíc se bojím smrti, která by mohla dle výsledků nastat. Nedovedu si představit, že bych tady po sobě zanechala dvě malé děti, které by vyrůstaly bez mámy,“ říká Eva plně odhodlaná zhubnout.

Manželská pohoda

Eva s manželem si i se dvěma malými chlapci dokážou udělat pěkné chvilky jenom pro sebe. Ty často provází nejen pohoda a třeba relax ve vířivce, ale i lahvinka vína a k němu něco dobrého na zub, navíc v pozdních večerních hodinách. Zatímco muž má asi „lepší spalování“, Evě se tahle večerní pohoda začala usazovat v podobě tuku v těle.

Na to, aby Eva hubla zdravě, bude po celých osm měsíců se svým týmem dohlížet přední česká obezitoložka Dita Pichlerová, jejíž specializací je také nutriční poradenství a psychologie obézních, a která i díky tomu, že sama dokázala zhubnout přes 30 kg, se dokáže do kůže svých pacientů dokonale vcítit.

Od hříšného mlsání k hříšnému tanci

Aby bylo jasno, kde se stala chyba, je potřeba sepsat jídelníček. Na týdenní souhrn se podívá výživová poradkyně, paní doktorka Karolína Hlavatá. Stravuje se Eva hodně, nebo její tělo trpí výživovou chudobou, a proto přibírá – z nevhodně zvolených potravin, které přidají jen prázdné kalorie?

Hlavním úkolem bude pro Evu kromě dodržování jídelníčku především zvýšit pohybovou zátěž. Než bude tělo správně připraveno, postačí bohatě pravidelná chůze. Přesně to je základem, který by měl zvládnout každý, kdo se chce rozpohybovat. Povede se Evě zamilovat si pohyb a překonat sebe sama? Dívejte se na pořad Tlouštíci v pondělí ve 21:30 na Primě.

Když se zdravé hubnutí Evě povede, touží si s manželem opět zatančit, a to i s legendární zvedačkou z Hříšného tance.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.