Největší mýtus o hubnutí vyvrácen!

Mýtů o hubnutí existuje celá řada. Společně s odborníkem na výživu Ing. Lukášem Vránou jsme se zaměřili na jeden, který nebývá zmiňován tak často a přes to mu stále věří dost lidí. Mýtus zní: rychlé hubnutí je nezdravé. Jak to tedy je?

I v pořadu Tlouštíci už ono "rychlé hubnutí je nezdravé" zaznělo. Připomeňme si paní Kristýnu a její rozhovor s profesorem Vladimírem Teplanem.

Výživový poradce a školitel programu Cambridge Weight Plan Ing. Lukáš Vrána tento mýtus vyvrací. „Neexistuje ani jediná studie, která by toto tvrzení prokazovala," říká. Určitě se nabízí také otázka, co to rychlé hubnutí je. „Optimální hubnutí je bez problémů 1,5-2 kg týdně, z praxe vím, že to jde i rychleji, ale nelze tento postup použít v masovém měřítku," doplňuje odborník a vzpomíná ještě takzvané VLED. „Zde popudím ještě více ty, kteří pořád popírají, že nelze navrhovat příjem pod BMR, návrhová hodnota je 200 – 800 kcal a tyto postupy jsou využívány, omezení jsou však mnohem větší než u LED. Při VLED je nutné i u zdravého člověka mít zajištěn dozor lékaře," dodává důrazně.

Úspěchem boje s nadváhou není krátkodobá změna vizáže, ale trvalá proměna.

Zdravou změnou životního stylu a hubnutím procházejí také hrdinové pořadu Tlouštíci a následného magazínu Tlouštíci extra. Dívejte se ve čtvrtek ve 21.35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.