Poslední z Tlouštíků: Veronika vážila 132 kilogramů, hubla ukázkově, ale pak musela přestat

Přesto, že Veronika byla jedním z nejsvědomitějších Tlouštíků, svoje hubnutí musela předčasně vzdát. Co se stalo? To i výsledek skvělého váhového úbytku uvidíte v poslední epizodě pořadu Tlouštíci!

Osmadvacetiletá administrativní pracovnice Veronika nikdy nebyla štíhlá, a to i navzdory tomu, že všichni v rodině mají normální váhu. Veronika také hodně sportovala, a dokonce byla nadějnou akvabelou. Se sportem však skončila už ve třinácti letech. A začala přibírat.

Rodiče její problém s přibíráním dokonce řešili i s lékaři, kteří však příčinu Veroničiny tloušťky nenašli, vyloučili i onemocnění štítné žlázy. V rámci snahy o zhubnutí se Veronika svěřila i do péče dietologů: vyzkoušela „krabičky“ a nechala si provést zaškrcení žaludku.

Za rok přibrala 30 kilo

Její váha enormě narostla s přítelem Kubou. Jen za poslední rok přibrala 30 kilogramů.

Veronika je ještě mladá, ve spokojeném vztahu s přítelem Jakubem, a žádné vážné zdravotní problémy nemá. Proč se hlásila do pořadu Tlouštíci a do velké proměny? S partnerem plánovali rodinu, kvůli váze ale svatbu a hlavně těhotenství odkládala. „Ohledně dítěte mám strach, že by ta váha nebyla ideální, že by to těhotenství bylo hodně těžký a hodně rizikový," vysvětlila na začátku natáčení se strachem z budoucnosti.

Veronika jako mladá žena sleduje módní trendy ve výživě a z rozdílných přístupů k hubnutí na sociálních sítích je zmatená. Sama se snažila dodržovat podle ní zdravý jídelníček, ale po několika dnech „strádání“ či hladovění svému tělu dopřávala nezdravá jídla. S chutí si dopřává sladké a pizzu.

Veronika se svěřila do rukou našich odborníků. Lékařské vyšetření odhalilo varovné signály. Má zvýšené hodnoty LDL cholesterolu (více zajímavých faktů k tématu "dobrý a zlý" cholesterol), má bakterie, které můžou způsobovat infekce, na svůj věk je takzvaně riziková, a pokud nezačne svoji váhu řešit, může během několika let počítat se zdravotními problémy.

Během měření zjistili odborníci, že Veroničina váha je 132,9 kilogramů a nosí si s sebou 65,8 kilogramů tuku, což je 49,5 procent jejího těla. „Šedesát pět kilogramů tuku. To mě šokovalo. To je váha jednoho člověka, kterou s sebou tahám navíc,“ reagovala Veronika na výsledky, které jí otevřely oči.

Reakci Veroniky na šokující výsledky testů si můžete pustit už teď:

Lukáš Roubík si s Veronikou promluvil o jejích stravovacích návycích. Zjistil, že některé dny svůj jídelníček „škrtí“, vynechává sacharidy a pak se dojídá a dny strádání si vynahrazuje. Navíc nemá téměř žádný pohyb. Od odborníků si odnesla doporučení ohledně stravování, pohybu a motivace. Veronika se s velkým odhodláním pustila do hubnutí. Po dlouhých letech se Veronika začala hýbat.

Zpočátku to byly procházky ve svižném tempu a následovaly tréninky s trenérem Lubošem Koumalem. Po 14 dnech jí Lukáš Roubík přivezl i výživový plán. Veronika měla spoustu otázek a nejvíc se zajímala o tzv. prasečí dny.

Podívejte se na bonusovém videu z natáčení, jakou radost měla Veronika z návštěvy farmy malých vepřů:

Již po prvních týdnech se ukázalo, že Veronika nová pravidla a doporučení pečlivě dodržovala a její tělo se začalo zbavovat přebytečných kilogramů tuku.

Proč musela Veronika přestat hubnout?

Bývalá akvabela zažívala mnoho změn. Nová pravidla, jídelníček, pohyb a také nové bydlení. Musela ale čelit i překážkám, jako třeba když si zranila kotník. Zranění ale nebylo tou hlavní příčinou Veroničina hubnutí během natáčení pořadu.

Tohle je ten důvod omezení hubnutí:

Veronika měla velký cíl, do konce programu chtěla zhubnout pod 100 kilogramů. To se jí nakonec nepodařilo. V jejím případě však nešlo o malou snahu nebo porušování jídelníčku. Veronika se dozvěděla, že je těhotná.

Svůj stav ihned konzultovala s odborníky. Cvičení musela omezit, ale v dodržování předepsaného jídelníčku mohla dál pokračovat. V jakém režimu a jak vlastně její celá zdravá proměna dopadla, uvidíte ve čtvrtek večer na Primě.

Poslední díl pořadu Tlouštíci a navazujícího magazínu Tlouštíci extra sledujte ve čtvrtek od 21.35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.