Závislost na sladkém. Jak se jí zbavit radí koučka a výživový poradce

Neukojitelná chuť na sladké až závislost jsou stejně závažným problémem, jako je ta na drogách. Cukr spouští v mozku sled obdobných biochemických reakcí, jako například kokain či nikotin. Jak se závislosti a chuti na sladké zbavit? Tyto rady odborníků nejen na hubnutí zazněly v magazínu Tlouštíci extra.

O tom, že jde v případě závislosti na sladkém o závažný problém se více začalo mluvit už v roce 2014, kdy v kalifornském Berkeley úřady uvalili zvýšenou daň na sladké nápoje a alespoň částečně zmírnili problém s obezitou a cukrovkou Američanů. Ti totiž zaujímají v konzumaci sladkých nápojů světové prvenství.

Pan Ota ze 2. dílu pořadu Tlouštíci měl problém podobný. V cole a sladkých limodách se přímo utápěl.

Poslechněte si, jak nad závislostí a sám nad sebou zvítězit z pohledu koučky Ing. Janky Chudlíkové:

Chuť na sladké může mít celou řadu příčin. Může varovat před deficitem některých látek v krvi, může ukazovat na konzumaci potravin s vysokým glykemickým indexem.

Co přesně se v našem těle děje, čím si rozkolísáváme energii a jak odstranit takoovu závislost na sladkém, radí výživový poradce a školitel Ing. Lukáš Vrána v lifestylovém magazínu Tlouštíci extra.

Ota se mimo jiné dozvěděl, že vyšší úspěšnosti v redukci dosáhne pod vedením specialistů v oboru – výživového poradce. Na základě úvodní konzultace a měření biometrických hodnot je možné vybrat vhodný postup "šitý na míru". U někoho postačí jen mírná úprava jeho jídelníčku, jiní potřebují sestavit kompletně jiný nový stravovací plán, u dalšího mohou redukci váhy pomoci speciální produkty.

Poslechněte si, co odborník na výživu poradil Otovi na potlačení chuti na sladké a redukci jeho žravosti:

Zdravou změnou životního stylu a hubnutím procházejí také hrdinové pořadu Tlouštíci a následného speciálu Tlouštíci extra. Dívejte se ve čtvrtek ve 21.35 na Primě.

Celý příběh pana Oty ze 2. dílu pořadu Tlouštíci si přečtěte níže:

Ještě více zajímavostí a tipů k tématu hubnutí na jednom místě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.