Podaří se 180kilového Otu zbavit extrémní žravosti? Úkol těžší, než je většina Tlouštíků

Klobásky, chipsy a obložené talíře s chutí splachoval litry coly a pivem. Ota se stal „bezedným“ a nevěděl si se sebou rady. Jestli se mu podaří zhubnout a změnit přístup k životu, sledujte ve 2. premiérovém dílu pořadu Tlouštíci ve čtvrtek od 21.35 na Primě.

Obezitou trpí více než 2 miliardy lidí po celém světě. Řidič autobusu, pan Ota, k této skupině také patřil. Když tento veselý a sympatický muž začne popisovat, co všechno dokáže slupnout na posezení, připomíná pohádkového Otesánka.

„Jsem takhle tlustej, protože nadměrně jim,“ nezastíral na začátku natáčení pravdu pan Ota (33). „Když se nacpu jídlem, tak se cejtim moc spokojeně,“ hlásil.

Vážným problémem Oty byla opravdu extrémní žravost a hektolitry přeslazených limonád k ní. Dovedete si představit, že někdo za pouhý týden do sebe dokáže nalít i 40 litrů coly!

Bez coly nedal Ota ani ránu, měl ji v pohotovosti celou noc u postele.

150 kilogramů lásky je fakt už moc

„Ota měl sto padesát kilo, když jsme se seznámili. Vše klapalo, jak mělo. Ale jak začal přibírat, tak partnerský život začal stagnovat,“ popisuje dopady obezity na vztah Otova žena Lucie. Svého muže stále miluje, stejně jako on ji. Tloušťka se ale začíná stavět mezi ně.

„Člověk, jak je línej, tak ho to omezuje i v tom sexuálním životě… Jsou tam ty pohyby, které prostě tou lenivostí nechce. Radši si dá něco dobrýho, lehne si k počítači a kouká na film. A tam přichází o to hezký ve vztahu,“ přiznal sám Ota.

Podívejte se v exkluzivní předpremiéře:

O nějakém pohybu obecně se u Oty moc mluvit nedalo. Váha ho postupně omezila na pár kroků od autobusu k autu, od auta ke gauči a od gauče k lednici.

Varovným signálem pro něho možná nebylo ani tak podlomené zdraví, jako fakt, že už se nemůže nasoukat do dresu svého oblíbeného sportovníhu klubu.

Ota: Bojím se smrti

Ota si od odborníků vyslechl, jak je na tom a co mu hrozí, pokud styl života nezmění. Vážné nemoci, cukrovka, infakrt, mozková mrtvice a smrt. A to hodně brzy!

Verdikt odborníků otevřel Otovi konečně oči. Ze strachu o život se rozhodl svůj zajetý životní styl od základu měnit.

Jak už jsme mohli slyšet v 1. dílu pořadu Tlouštíci, vyšší úspěšnosti v redukci váhy lze dosáhnout, pokud vyhledáte specialisty v oboru.

První krok k úspěšné proměně: Změna myšlení. Podívejte se na dalším videu:

Na základě úvodní konzultace, měření biometrických hodnot a dalších vyšetření je možné vybrat vhodný postup šitý každému na míru.

Ještě více rad a doporučení k hubnutí: přehrajte si celý 1. díl speciálu Tlouštíci extra online.

Ota, který byl extrémně žravý, musel velké porce nezdravého jídla a sladkostí vyměnit za zdravé jídlo a vodu. A zatímco na začátku zvládl ujít sotva pár kroků, začal v průběhu pořadu trénovat s osobním trenérem.

8 měsíců na proměnu a cíl

Otova cesta ke zdravému životnímu stylu byla ve znamení mnoha krizí. A po každé krizi přišly nové sliby, sázky a nové krize.

Obrovské porce tučného jídla bez živin musel nahradit pestrou a zdravou stravou. Součástí jeho režimu se stal pravidelný trénink ve fitku.

Zvládl Ota všechny krize? Našel ztracené sebevědomí? A přežil? A jakou roli v jeho příběhu sehráli Iva Kubelková, Jarda Jágr a Bořek Dočkal?

To vše uvidíte v pořadu Tlouštíci a následném speciálu Tlouštíci extra. Dívejte se ve čtvrtek od 21.35 na Primě.

Celý příběh paní Markéty z 1. dílu pořadu Tlouštíci si připomeňte níže:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.