Z Luboše se stane během večera bezdomovec. Hosty vyděsí špína a divný zápach

Prostřeno! S27 (101) - Šmejdění s lupou

Pondělní soutěž amatérských kuchařů z Prahy a středních Čech začne poněkud svérázně. Hostitel Luboš zaspí a kamera jej tak přistihne nemytého v neuklizeném bytě. Jeho večer bude plný nečekaných situací. Lubošovy kroky řídí Bůh Krišna a je velkým milovníkem zvířat. Co řekne na kožešinovou čepici svojí soupeřky?

Dvaatřicetiletý Luboš bydlí v suterénním, velmi skromně zařízeném bytě. Na úklid jej také moc neužije. Nemá přítelkyni ani děti, živí se pořádáním koncertů a o víkendu pracoval. Je tak unavený, že svůj velký den zaspí. Před kamerou si pak dává ranní cigárko a čistí si zuby. Luboš má svoji životní filozofii. Přijímá život takový, jaký je, jeho kroky řídí Bůh a zajímá ho Hnutí Hare Krišna. Klade si také otázky, proč jsme tady. Luboš je vegetarián. Do moderní společnosti zabíjení zvířat podle něj nepatří. Pro hosty připraví sýrové jednohubky, indickou čočkovou polévku, sójové výpečky, bramborový knedlík a bílé zelí, jako dezert jablkový závin. Když se hostitel trošku probere a začne vařit, je znát, že u plotny nestojí poprvé. Vybavení kuchyně je ale žalostné. Špinavé nádobí i sporák, místo válečku na těsto použije hostitel pivní láhev. Trouba chybí, takže má v plánu péct štrúdl v improvizovaném pekáčku přímo na plotně. Dezertu se bohužel nedočkají.

Hosté po příchodu nemají z Luboše dobrý pocit. Rozcuchané vlasy, špinavé kalhoty a celkově neupravený vzhled jim vadí. Když dorazí DJ Nadja s kožešinovou čepicí, Luboš se zeptá, jestli je to pravá kožešina. Nadja usoudí, že je na konflikty ještě čas a čepici odloží. „To je Akim, on umřel, já jsem si ho nechala na hlavě a nosím ho. Nosí mi štěstí, to je můj pejsek. Byl,“ vysvětluje na kameru. Pánové docela žasnou, že Luboš dělá dusno kvůli čepici. Na prima+ a vpodvečer uvidíte, jak situace pokračuje dál. Jako přípitek bude hostitel podávat vodu a jednomu z hostů chybí vidlička.

Podívejte se na konflikt kvůli čepici, která je údajně ze psí kůže:

Básnička o krematoriu zaujme

Nejprve jdou hosté šmejdit. Byteček podle nich vypadá spíš jako ubytovna. Nadja šmejdí s lupou, ale na všudypřítomný nepořádek tentokrát nepotřebuje žádné zvětšovací sklo. Vrstva prachu, nedopalky, zápach a neuklizené věci. Nadja najde pod stolem špinavou chybějící vidličku. Nikdo ji ale nechce a Dominik, se raději rozhodne jíst nožem. Nadja vyzkouší i postel, která má leccos za sebou. Podle Dominika byla při šmejdění s lupou trapná. Michalovi nejde na rozum, proč před účastí v Prostřeno! Luboš neuklidil. Poté zaslechnou jeho hovor s majitelkou bytu, z něhož vyplyne, že se musí ráno vystěhovat. To není dobrá zpráva.

Luboš se snaží večer nějak zachránit a servíruje jídlo. V předkrmu hosté najdou vlasy a poté, co viděli jeho byt, nemají na jednohubky vůbec chuť. Jelikož nemá Luboš žádné ubrousky, Nadja dojde na záchod pro toaletní papír, o který se všichni podělí. Indická čočková polévka bude chuťově dobrá, jen kdyby nevypadala jako dětská strava. Sójové výpečky nikoho nenadchnou a dezert hostitel nestihne dopéct včas. Jako zábavu přečte ostatním básně vlastní tvorby o krematoriu. To zaujme Najdu, které se tato tematika líbí. Dokonce Luboše obejme a pochválí. Jak tento zvláštní večer soutěžící obodují? Dívejte se v pondělí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.