Křižovatky života: Kvůli pedantskému otci uteče náctiletá z domova

Vaše oblíbené Křižovatky života jsou zpět! Sledovat je můžete každý čtvrtek od 20.15 na Primě.

Iva Síbrtová (39) bydlí spolu se svým manželem Robertem (42) a dcerou Natálií (14) v Liberci. Natálie je jejich jediná dcera a pro rodiče je velmi těžké smířit se s tím, že jim pomalu dospěje a vydá se svou vlastní cestou. Otec Robert navíc klade na Natálii velmi vysoké nároky ohledně jejích školních výsledků. Přeje si, aby dcera jednou převzala jeho pojišťovnu, a tak po ní vyžaduje jen ty nejlepší známky. Aby z Natálie udělal nejlepší žačku, procvičuje s ní ctižádostivý otec často večer a o víkendech celé hodiny školní látku, takže dívka nemá skoro žádný čas na kamarádky nebo na volnočasové aktivity. Rodiče nevidí, že je z toho Natálie nešťastná. Po týdenním zvažování všech pro a proti Iva a Robert před nedávnem dovolili, aby Natálie strávila víkend sama jen s kamarádkou. Přespat měly na turistické ubytovně. Den před jejich návratem volala Ivě policie: Natálie z ubytovny zmizela a není po ní ani stopy. Ustaraní rodiče se okamžitě vydávají svou dceru hledat...

Únos je vyloučen

Jelikož policie vylučuje, že by Natálie byla unesena, a je přesvědčena, že utekla, vyhlásí po ní pátraní jen jako po pohřešované osobě. Rodiče tomu nechtějí věřit a vylepují letáky. Zatímco rodiče stále ještě vycházejí z toho, že byl spáchán zločin, policie Natálii najde a přiveze ji domů. Utekla proto, že neunesla tlak ve škole a neměla vůbec žádné volno pro sebe. Natálčini rodiče to však nechtějí uznat, a tak Natálie začne chodit za školu. Místo aby dceři vyšel vstříc, přihlásí ji Robert do doučovací školy, takže Natálie se musí učit čtyřiadvacet hodin denně. Navíc se přes otcův zákaz dál tajně schází s kamarádem, a tak ji Robert začne sledovat – u specializované firmy zařídí, aby byl její mobil vysledovatelný. Pro Natálii to znamená naprostou ztrátu důvěry. Děvče znovu uteče a zanechá po sobě dopis na rozloučenou, ze kterého vyplývá, že svého otce nenávidí a že už nemůže dál snášet jeho útlak. Mezitím na rodinu zaměřila svou pozornost sociálka, kterou informovala policie. Ta nabídne Ivě pomoc při jednání s dcerou pro případ, že by se objevila. Iva mezitím už pochopila, že svou dceru příliš přetěžovali. A Robert?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.