Bonus k pořadu Už dost, šéfe!: Pečený čaj nejen pro šéfa. Potěší i jako dárek

Tady je další nášup z restaurace, kde už proběhla revize Zdeňka Pohlreicha. O tento recept na něco dobrého na zub se s námi podělili U Zběhlíka. Ocení ho i „nevařící“.

Takové pečení zvládne skutečně každý. Velkou část práce za vás totiž odvede trouba. Vy pouze očistíte a nakrájíte suroviny.

Nestihli jste některý z dílů Už dost, šéfe!? Nevadí, pusťte si vše na Prima PLAY nebo navštivte speciál na iprima.cz/specialy/uzdostsefe

Suroviny:

K přípravě pečeného nápoje se hodí jablka, hrušky, jeřabiny, brusinky, pomeranče, zkrátka všechno ovoce ze zahrádky, uskladněné ze sklepa, ale i to z obchodu. Vše se omyje a pokrájí na menší kusy.

Ovocnou směs sesypte do pekáče, přidejte k ní cukr (ideálně třtinový), koření (dle vlastní volby – hřebíček, skořice, kardamom, hodí se i kořen zázvoru) a nechte péci.

Hotový pečený čaj můžete hned konzumovat, nebo si jej přelijte do menších sklenic a ještě jej zavařte (klasicky jako kompot). Takto konzervovaný vám vydrží mnohem déle.

Tip na vánoční dárek:

Když skleničky s čajem pěkně ozdobíte, například přes víčko upevníte gumičkou nebo ozdobnou mašlí kolečko hezké látky, můžete čajíkem obdarovat své blízké.

Jak podávat: Do šálku 0,2 l nabereme cca 2 polévkové lžíce a zalijeme horkou vodou. Podle chuti lze přidat i šťávu z čerstvého citronu, trochu rumu nebo třeba med.

V létě pečený čaj naopak osvěží. Stačí jej zalít vychlazenou vodou nebo minerálkou a přidat led.

Více inspirace k přípravě ovocných dobrot najdete na webu Prima FRESH

Autor: Zuzana SchneidewindKamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.