V Prostřeno! se vaří bez lepku. Soutěžící budou v šoku, že spí Damian na zemi

Vycpaná zvířátka a dýchání z úst do úst jako zábava - Prostřeno! S29 (1)

V následujícím týdnu se bude prostírat v Moravskoslezském kraji. Jediný muž bude bojovat proti čtyřem ženám. Jak se komu v kuchyni podaří připravit jeho komplexní menu a kdo se nejvíc zapotí u přípravy úkolu týdne, kterými jsou tentokrát lokše?

Od pondělí do pátku bude soutěž amatérských kuchařů pěkně napínavá. Seznámení proběhne u šprýmařky Angeliky, která na úvod začne mluvit anglicky. Další den se podíváme k Marii, která zvolí náročné menu. Damian sice bydlí skromně, rozhodně ale umí vařit i bez lepku, což ocení Angelika. Veronika se vytáhne s francouzskou kuchyní a Hana připraví to, co má ráda její početná rodina.

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Pondělí: Maminka na mateřské dovolené Angelika (31) žila v zahraničí

Ráda hostí, proto se do pořadu sama přihlásila. Pokud by vyhrála, tak by jela na dovolenou. Od dvaceti let bydlela v Anglii a vrátila se teprve nedávno. Při vaření bude bojovat s dýní a na pomoc si zavolá svého partnera, který pochází z Austrálie. Jako zábavu si pro své hosty připraví piñatu. Ne všichni se ale dostanou na řadu. Toto menu si vybrala, protože jsou to její oblíbená jídla a jsou vhodná pro její bezlepkovou dietu. Podávat bude zeleninový salát, dýňovou polévku, kuřecí špíz a kaštanovou pěnu. Soupeři budou nejvíce zvědaví na dezert, protože kaštany ještě nejedli. Jaké bude jejich zklamání, když půjde "jen" o kaštanovou čokoládu. Dívejte se v pondělí, kolik dostane Angelika bodů!

Úterý: Marie (36) se přihlásila kvůli partnerovi

Vystudovala odborné učiliště v Třinci, obor šití oděvů. Pracovala jako prodavačka, nyní pracuje v Charitě Třinec v sociálních službách. Má partnera a dvě děti – syn 17 let a dcera 10 let. Je rozvedená a nyní žije s přítelem. A ten má na svědomí to, že je Marie účastnicí soutěže. Řekl jí totiž, že její jídlo je jako od maminky a přihlásil ji. Jak její menu zaujme hosty? To se dozvíte z reakcí už v úterý.

A co se na talířích objeví? Maminčin salát a domácí cibulový chléb, polévka z pečených rajčat a česneku, svíčková omáčka s domácími knedlíčky a pečený cheesecake. Na svíčkovou bude mít Marie málo času a maso bude příliš tvrdé. Objeví se i názory, že měla vařit omáčku z pravé svíčkové. Angelika, která nemůže jíst lepek, se po přečtení menu trošku vyděsí, nakonec o hladu nebude. Dívejte se v úterý, jak její večer dopadne.

Středa: Nezaměstnaný Damian (20) má rád italskou kuchyni

Vyrůstal kousek od Prahy, do Havířova se přistěhoval, protože má kousek bratra. Rád hraje počítačové hry, streamuje dobrodružné hry a střílečky, má věrné fanoušky. Ti jej do pořadu přihlásili, protože někdy u streamování i vaří. Myslí si, že je povahově líný, klidný a stydlivý. Stydí se hlavně kvůli holkám u stolu. Žádnou přítelkyni ještě neměl a za výhru by si koupil postel. Má rád italskou kuchyni. Zábava bude vrtání vrtačkou šroubků na čas. Co připraví svým soupeřům a jak bude menu chutnat? Bude podávat toasty a ďábelské pokušení, žampionový krém s krutonky, těstoviny s omáčkou Bolognese a tiramisu. V kuchyni bude působit zkušeně a dokonce bude myslet i na Angeliku s bezlepkovou variantou menu. Někomu ale jeho pokrmy připadají moc jednoduché. Dámy se jej budou snažit povzbudit a dají mu rady ohledně milostného života.

Čtvrtek: Veronika (25) by výhru investovala do cestování

Do pořadu ji přihlásila její maminka s bratrem, protože se jednou jen zmínila, že by to chtěla vyzkoušet. Výhru by použila na svou vysněnou exotickou dovolenou. Pro menu si vybrala svá oblíbená jídla. Zábavou bude slovní hra.

Veronika miluje cestování, poslech hudby a ráda čte, když si tedy najde trochu času. Sama o sobě si myslí, že je přátelská a společenská. Jde jí hlavně o zážitek. Očekává nové zkušenosti a ráda by ochutnala nějaké nová a pro ni neznámá jídla. Ráda poznává nové lidi a ráda si vyzkouší, jaké to je vařit pro pět cizích lidí před kamerami a v časovém limitu. Jak bude chutnat její menu? Bude se snažit zaujmout domácí paštikou, francouzskou cibulovou polévkou s domácí bagetkou zapečenou se sýrem, hovězím po burgundsku s bramborovo-batátovým pyré a zeleninovým chipsem a čokoládovým krémem s mascarpone a čokoládovými hoblinkami. Jak si u sporáku povede, uvidíte už ve čtvrtek.

Trapas s bezlepkovou moukou

Veronika zažije také pěkný trapas. Bude mít pocit, že když peče ze špaldové mouky, peče bez lepku. Takže Angelika se u ní moc nenají, i když Veronika připraví dvě těsta.

Pátek: Hana (29) pracuje na základní škole jako asistent pedagoga

Je vdaná a má tři syny. Manžel má z předchozího vztahu dvě děti, takže je u nich doma veselo. Všechen volný čas tráví společně a vše dělají spolu. Do pořadu se Hana přihlásila sama, protože ráda vaří a je ráda ve společnosti. Ráda poznává nové lidi. S natáčením má zkušenosti. Pokud by vyhrála, tak by peníze investovala na dodělání ložnice, aby mohla mít s manželem konečně soukromí.

Hosty u Hany zaujmou vycpaná zvířata. Komu se to líbí? Vycpaná kuna na zdi, bažant, ze kterého možná vaří soutěžní polévku... Kdo by takové dekorace doma snesl? Hana se také svěří se svým životním příběhem, dojde i na slzy. Je to taktika, nebo ne?

Podávat se bude domácí česnekovo-sýrová pomazánka s domácí bagetkou, bažantí vývar s domácími nudlemi, kuřecí směs s pečenými bramborami, šopský salát a halloweenský pudink. V pátek se nad pokličkami rozhodne, kdo byl nejlepším kuchařem týdne. Vyjde najevo, že někdo taktizoval? Dívejte se!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.