Prima maminka

1. prosince 2018 07:30

Anna Kopečková

8 nápadů, jak si letos na Vánoce vyzdobit okna

Na Vánoce zdobíme stromečky, malujeme perníčky, vyrábíme adventní věnce, ale pokud jde o okna, do nich postavíme pár svíček nebo pověsíme hvězdu. Přitom okna jsou jednou z nejdůležitějších částí našich obydlí, spojují nás s okolním světem. A skýtají i spoustu krásných možností, jak je můžeme vyzdobit.

Pokud nechcete do oken věšet zelené girlandy ověšené kouličkami, máme pro vás inspiraci, jakými dekoracemi si letos na Vánoce můžete zpříjemnit výhled ven.

Barevné kouličky

Kouličky k Vánocům patří a nemusí být jen na stromečku. Zavěste si je i do oken. Mohou být v jedné nebo ve více barvách a v různých velikostech. Zavěste je na vlasec, který nebude vidět, a můžete je ještě proložit řetězem s malými led světýlky.

S voňavými pomeranči

Pomeranče ozdobené hřebíčky jsou nejen krásné, ale i voňavé. Udělejte si jich víc a pověste je do okna. Do každého pomeranče zapíchněte ze spodní strany pomocí špendlíku dvě stužky nebo nitě, natáhněte je ze čtyř stran kolem pomeranče nahoru a svažte k sobě. Do pomerančů pak zapíchejte hřebíčky, ozdobte je mašlemi a zavěste.

Se stromečky

Dekorační dřevěné stromečky se dají před Vánoci sehnat skoro všude. Udělejte si z nich na parapetu zimní krajinu a doplňte je třeba řetězem s malými světýlkami nebo větví, na kterou zavěsíte dřevěné hvězdičky.

Elegantní všehochuť

Krásná dekorace může vzniknout i z citlivě zkombinovaných vánočních ozdob, které zavěsíte na garnýž nebo hezkou větev. Využijte kouličky, hvězdičky, šišky, přidat můžete i lucerničky, které budou večer hezky zářit.

Se zelenými věnečky

Proč mít jen jeden věnec? Vyzdobte si okno několika zavěšenými malými věnečky. Příliš dekorací by v tomto případě bylo možná na škodu, takže udělejte věnečky klidně úplně jednoduché, z chvojí nebo buksusu, a zavěste je na červené mašle.

S perníčky

Sladké perníčky se na Vánoce pečou asi v každé rodině, většinou už koncem listopadu nebo začátkem prosince. Udělejte si z pár kousků hezkou dekoraci. Zavěste je na mašličky nebo režné provázky a pověste na garnýž či hezkou větev umístěnou v okně.

S papírovými stromečky

Krásná a jednoduchá dekorace třeba do dětského pokoje. Na výrobu vám stačí zelený papír, ze kterého vystřihnete kolečka. Nastřihněte je na jedné straně do půlky, stočte do kornoutku a zafixujte lepidlem. Stromečky přilepte na vlasec a zavěste do okna.

S malovanými kouličkami

Nemáte-li co do okna zavěsit, tak si ozdoby na okno namalujte. Například barvami na sklo, ale pokud se vám nechce pak okna čistit, kupte si speciální fólii, kterou na sklo přilepíte a na ni pak budete malovat.

-jk-

Sdílejte článek
Štítky dekorace Vánoce DIY

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.