8 vět, které ve vánočním čase raději nikdy neříkejte

Vánoce by měly být časem odpočinku, rozjímání a odpouštění. Jak to tedy, že právě v této době prožíváme největší stresy z celého roku, hádáme se v práci i doma a bereme víc prášků na spaní než obvykle?

Ať děláme, co děláme, poetické Vánoce našich předků už nevzkřísíme. Náš stromeček nebude ověšený křížalami a nejbližším patrně nevěnujeme mísu jablíček a sušených švestek, které by suplovaly obvyklé mobily, tablety, kosmetiku a značkové oděvy. Tak vám aspoň poradíme, co neříkat, abychom si to s ostatními nerozházeli.

1) Napeču dvacet dva druhů cukroví.

Hlavně si nedávejte nesplnitelné úkoly. Pokud budete po nocích péct cukroví, ve dne dřít v práci a po večerech zuřivě uklízet, po Vánocích se zhroutíte a budete pomýšlet na to, že vrátíte manžela jeho matce a děti dáte k adopci. Šetřte raději síly.

2) Letos strávíme Štědrý den s babičkou a dědečkem, ať se vám to líbí, nebo ne.

Pokud to není upřímné přání celé rodiny, ale jen vaše, raději to ještě přehodnoťte. Ne pro každého muže jsou Vánice s tchyní přijatelné. Než abyste se při večeři a pod stromečkem všchni tvářili tak kysele, jako byste kousali do citronu, raději navštivte babičku s dědečkem až na Boží hod.

3) Kdo nejí kapra, ať má hlad.

Lidí, kteří odmítají pozřít tradiční vánoční pokrm, přibývá. Zejména děti si stěžují, že kapr chutná jako bláto a je bahnem i cítit. Budete-li jim nekompromisně vyhrožovat hladověním, nikomu neprospějete, vánoční atmosféře už vůbec ne. Prostě spolu s kapříkem osmažte pro „rebely“ vepřové nebo kuřecí řízky.

4) Nebuď smutná, příští Vánoce už si konečně někoho přivedeš.

Tahle věta zaručeně nerozjasní výraz na zachmuřeném obličeji vaší neprovdané dospělé dcery, sestry či kamarádky. To si s ní raději otevřete lahev a na rádoby útěšná, dobře míněná sdělení zapomeňte.

5) To bude hrůza, až se po svátcích zvážím!

Dobré jídlo, pití a sladkosti k Vánocům prostě patří. Přece si nebudeme kazit svátky pojídáním ovesné kaše. Ostatně jídlo, jak známo, zahání chmury, pokud by na vás nějaké padly. Stejně počítáte s tím, že od ledna začnete s dietou, tak proč byste si neudělali radost bramborovým salátem s majonézou?

6) A zase mi nikdo nepomůže.

Rezignace není řešení. Být na přípravu veškerých vánočních radostí sama, to by bylo o nervy. Chcete skončit na psychiatrii? Jen pěkně rozdělte práci. Požádejte děti, aby ozdobily stromeček nebo prostřely. Některé nákupy ať obstará partner. Jen je nechte, ať vám pomáhají.

7) Já mám z vás ze všech takovou ponorku!

Jak by také ne? Dlouhé svátky logicky vyvolají ponorkovou nemoc. Nebuďte na manžela a děti nepříjemná, to byste si pak vyčítala. Lepší bude prevence: jakmile cítíte, že už máte všeho plné zuby, udělejte si radost. Pusťte si film, zajděte do sauny, na procházku anebo si zaplavat. Vrátíte se spokojená a budete mít všechny své drahé zase ráda.

8) Letos bude dokonale uklizeno.

Nesmysl. Stačí, když se pořádně utře prach, vytře a vyluxuje a trochu zavoní purpura. Copak vás za úklid někdo boduje? Nejsme přece na pionýrském táboře.

-EM-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.