Prima maminka

22. prosince 2017 07:30

Anna Kopečková

Hledáte originální vánoční dezert? Udělejte si Sněhovou vločku!

Kalendář říká, že se čas se zimními radovánkami blíží, jen těch sněhových vloček bychom možná potřebovali trochu víc. Tak si je s námi udělejte z cukru. Na vánočním dortu vypadají úžasně.

Sladkými sněhovými vločkami si ale nemusíte zdobit jen dort. Krásně vypadají třeba i na vánočních muffinech nebo roládě potřené šlehačkou.

Aby vločky vypadaly hezky, budete potřebovat šablonky. Jednoduše se dají najít třeba na internetu (stačí si je vytisknout) nebo si je namalujte v požadované velikosti, pokud to zvládnete. Hezké je použít více různých tvarů vloček v různých velikostech.

Dále budete potřebovat fólii na čokoládu nebo celofán. Dobře vám poslouží i pečicí papír, jen není tak průhledný. Tvary vloček můžete namalovat rovnou na něj, ale hmotu, z které vločky jsou, pak stříkejte na druhou stranu, než jsou vzory namalované.

Nejdříve si rozehřejte ve vodní lázni bílou čokoládu nebo čokoládovou polevu (s polevou se pracuje lépe, protože rychleji tuhne, nerozehřívá se v ruce a ozdoby se tolik nelámou). Rozehřátou čokoládu nechte trochu zchladnout, aby nebyla horká, přelijte ji do zdobícího sáčku a odstřihněte špičku. Dírku udělejte spíše menší, aby se vám s čokoládou lépe pracovalo. Pokud vám čokoláda v sáčku zatuhne, dejte ji na několik vteřin do mikrovlnky, aby zase povolila.

Šablonku s vločkou dejte pod fólii a čokoládou podle ní namalujte vločku. Pak nechte čokoládu dostatečně zatuhnout.

Pokud se vám při odlepování z fólie vločky lámou (nejpravděpodobněji ty velké vločky), prozradíme vám trik, jak tomu zabránit. Je sice o trošku pracnější, ale úspěch je zaručen. Z jedlého papíru nebo dortových oplatek si vyřežte kostru vločky, kterou chcete vytvořit, a na tu pak nanášejte čokoládu. (Pro ilustraci, vlevo na fotce je vytištěná šablona z papíru, vpravo pak vyřezaná kostra vločky z jedlého papíru.)

Vločky můžete vytvořit jak z čokolády, tak třeba z bílkové hmoty a nebo je můžete vykrájet z potahové hmoty – když je necháte při pokojové teplotě, tak ztuhnou.

V mezičase, kdy vám budou tuhnout vločky, si upečte dortový korpus, promažte ho a potřete krémem. Krém můžete na dortu buď hezky uhladit nebo ho nanést na dort lžící a vypouklou stranou lžíce vytvořit dekor napadaného sněhu.

Na takto připravený dort naskládejte zatuhlé vločky. Nejdříve je naskládejte po obvodu dortu a poté je také zapíchejte na vršek dortu.

A pokud se vám nechce tvořit dort, upečte si a ozdobte stejným způsobem třeba muffinky.

Hezké vánoční sněhové tvoření!

Něco o autorce:

Seznamte se s Míšou: Jmenuji se Michaela, je mi 39 let, mám dvě děti a jsem inženýrka elektro. Miluji rozzářené dětské oči a dorty – ideální kombinace. Mám ráda technické a kreativní věci. Mnozí si myslí, že jsou to dvě naprosto neslučitelné a odlišné záležitosti. Já sama však cítím, že kreativita a technika se vzájemně doplňují. Nejsem excelentní kuchařka a nebaví mě každodenní vaření. Jinak je to ale v případě pečení sladkostí. První dort jsem upekla někdy před deseti lety. Od té doby se pečení a hlavně tvorba ozdob na dorty staly spolu s fotografováním mým velkým koněm a způsobem, jak se odreagovat a vyčistit si hlavu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 6. 2024

Usmívejte se dnes na svět, Berani. Buďte vděční za věci, které máte, a za lidi kolem sebe. Umocněte v sobě příjemný, hřejivý pocit a šiřte tuto lásku mezi ostatní. Toto je pro vás velmi expanzivní období, ve kterém můžete dosáhnout poměrně hodně, pokud se do toho pustíte. Vyzařujte svou pravou povahu každou buňkou svého těla a sledujte, jak se vám naskýtají příležitosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.