Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Knižní rádce: Co vybrat pro fajnšmekra, knihožrouta nebo svátečního čtenáře?

Mnoho lidí při výběru vánočních dárků sáhne po knihách, které úplně neodpovídají vkusu obdarovaného, a namísto skvělého zážitku se z nich stává „lapač prachu“.Jak k nim letos nepřidat další a trefit se vašim blízkým do vkusu?
Vydáno: 09.12.2018
Vánoční knižní rádce
Autor: iStock Vánoční knižní rádce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vybrat správnou knihy pro sebe nebývá nic složitého, mnohem větší výzva je trefit se do vkusu obdarovávaného. Abyste letos pod stromeček vybrali opravdu to pravé, máme pro vás malého knižního rádce se čtyřmi hlavními typy čtenářů. Podle charakteristických prvků a zvyklostí vašich blízkých stačí určit, jakým typem čtenáře jsou, a ideální knižní dárek je na světě.

Fajnšmekr

Pečlivě sleduje svůj oblíbený žánr, knize by nikdy nezlomil hřbet a víc než kdo jiný si užívá vůni nového papíru. To je čtenář Fajnšmekr, který si spíše než na kvantitu potrpí na kvalitu a přečtené autory si vybírá po dlouhých debatách se svými přáteli, též Fajnšmekry. Knihy jsou pro něj svátost, ke které je třeba se chovat s patřičnou úctou. Jeho knihovna není extrémně rozsáhlá, ale dokáže o ní se zalíbením hovořit celé hodiny.

Co se může líbit Fajnšmekrovi?

Knihy pro fajnšmekra
Autor: Martinus.cz Knihy pro fajnšmekra

 

Bestsellerista

Pravidelně prohlíží ediční plány a poctivě čte recenze, aby mu neutekla žádná žhavá knižní novinka. Ať už jde o český nebo zahraniční knižní trh, má přehled o tom, co kdy vychází a kdy začíná předprodej. Nikdy neodolá nálepce „bestseller“ a přitahují ho čtivé příběhy, o kterých se ještě před jejich vydáním už nějakou tu dobu špitá v knihomolských kruzích.    

Čím se zavděčíte bestselleristovi?

Knihy pro bestselleristu
Autor: Martinus.cz Knihy pro bestselleristu

 

Zuřivý knihožrout

Přečte všechno. Úplně všechno. Včetně návodů, receptů, novinových inzerátů a plakátů na zastávce. Nemůže si pomoct, čtení je jeho největší vášeň. Je žánrově nevyhraněný, potěší ho thriller stejně jako laskavá pohádka. Jakmile má knihu v ruce, žádná řeč s ním není. Pravděpodobně ho jednou zavalí hromady knih, kterých má doma požehnaně.

Co ocení knihožrout?

Knihy pro knihožrouta
Autor: Martinus.cz Knihy pro knihožrouta

 

Sváteční čtenář

Čtení nepatří mezi jeho nejoblíbenější činnosti na světě, ale čas od času se mu stane, že se potká s knihou, kterou zkrátka nemůže odložit, dokud ji nedočte. Čtení si vozí na dovolenou a sem tam se nechá zlákat na nějakou knižní novinku. Ale večer u knih většinou usíná a ještě tak docela nepřišel na kloub tomu, co je na čtení tak skvělého.

Čím potěšit svátečního čtenáře?

Knihy pro svátečního čtenáře
Autor: Martinus.cz Knihy pro svátečního čtenáře

Nevybrali jste si? Podívejte se na spoustu dalších vánočních knižních tipů pro velké i malé čtenáře.

-jk-

Článek je zařazen v: knihy, Vánoce, dárky
Reklama