Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Peklo pod stromečkem: Seznam dárků, které nikdy nikdo nechtěl

Když jsme byli malí, to bývávaly Vánoce! Také máte pocit, že jako děti jste si nejkrásnější svátky v roce vychutnávali na sto dvacet procent, zatímco teď už pro vás Vánoce ztratily většinu kouzla?
Vydáno: 19.12.2016
Seznam dárků, které nikdy nikdo nechtěl
Seznam dárků, které nikdy nikdo nechtěl Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ale raději zahoďme pesimismus, i pro dospělé mají Vánoce přece půvab. Zapomeneme-li na přeplněná obchodní centra, pobíhání kolem rozpálené trouby či horečné smýčení celého domu, včetně prostoru nahoře na skříních, něco pěkného přece jen zbývá... Třeba když vzduchem plují sněhové hvězdičky. Anebo děti, pozorující ozdobený stromeček rozzářenýma očima. A také dárky. Jenže ne každý dárek potěší...

  • Ponožky

Ano, to bývala noční můra zejména dětí, ale i spousty dospělých. Jsou známy případy, kdy holčička dostala zelené vojenské ponožky, ba i podkolenky, protože tatínek s dědečkem byli profesionální vojáci. Dnes se situace zlepšila. Ne snad, že by si lidé "fusekle" pod stromeček nedávali, taková doba nenastane asi nikdy, ale trh nyní nabízí toto zboží v daleko pestřejším a zajímavějším provedení. Existují vtipné ponožky potištěné třeba půllitry či ponožky s obrázky zvířátek. Kdo nechce ponožky, může dostat ponožkovač, tedy speciální kolíček na ponožky vhodný i do pračky, který zabrání případné ztrátě.

  • Svetr s jelenem

Kam ho nosit? Do práce je to vyloučeno, všichni by se váleli smíchy. Na rande? Tak to v žádném případě, muž vašich snů by nejspíš vzal nohy na ramena. Snad na lyže? Ale až půjdete načerpat sil do hospody a svléknete si bundu, nikdo z vás už nedokáže spustit oči. Pletené dárky opravdu mohou být zrádné, však to známe. Babička uplete růžový svetr s vaším jménem či nedejbože přezdívkou. A pak vás roky bombarduje dotazy: "Drahoušku, pročpak ten svetřík nenosíš?"

  • Předměty z "benzinky"

Doba je uspěchaná a někdy se stane, že přepracovaný pán domu pořizuje dárky na tu úplně nejposlednější chvíli. Divoce zabrzdí u benzinové pumpy, vběhne dovnitř a skoupí, co vidí. A vy pak doma s vytřeštěnýma očima vybalíte voňavý stromeček, plyšového medvěda a autošampon s voskem. Možná dostanete i květiny, jenomže ty u pump bývají často takové nějaké unavené...

  • Suvenýry z cest

Úspěšní podnikatelé bývají na štíru s časem. Přesto by se nemělo stát, že zděšená podnikatelova manželka vybalí předměty, které se rozdávají v letadlech: kartáček na zuby a pastu na jedno použití, kryt na oči, aby se dobře spalo, bonbony, sušenky, vše též z letadla. A přívěsek na klíče s logem letecké společnosti jako třešničku na dortu.

  • Pracovní pomůcky

Ženy dost často rozesmutní, když pod nazdobeným stromečkem naleznou cosi, co jim připomene domácí práce. Jistě, možná jste si před manželem posteskla, že mixér co nevidět oslaví dvacáté narozeniny a kuchyňský robot také už hodně pamatuje. Tím jste však jistě nemyslela, že byste tyto praktické dárky chtěla vybalit o Štědrý den, aby vám nemilosrdně připomněly, že je potřeba rozmrazit husu, která se bude podávat na Boží Hod. Drobné pracovní předměty, například gumové rukavice, mačkátko na česnek anebo nůžky na živé ploty jsou rovněž vysloveně nevhodné.

Mohlo by vás také zajímat:

 

Knižní tipy: Výběr těch nejlepších knih napříč žánry

Vánoční knižní tipy: Ty nejlepší knihy napříč všemi žánry

Vánoční stres: Zbavte se ho a nastavte si vlastní pravidla

Vyčerpává nás náročné zaměstnání, děti, domácnost, a aby toho nebylo málo, každý den se musíme porvat se zařizováním věcí, které nesnesou odklad. Ptáte se sama sebe, kde máte ještě z toho mála času najít volnou chvilku na vánoční přípravy? Hoďte za hlavu vžitá pravidla a užijte si Vánoce tak, jak to cítíte a chcete vy sama. Nikde není napsáno, že musíte servírovat kapra, házet u štědrovečerního stolu botou nebo se pracně matlat s vanilkovými rohlíčky.

Všechno se musí blejskat a lesknout? Ale kdepak!

Mějte Vánoce podle vašich pravidel úklid

Jestli opravdu nestíháte, s klidem v duši ukliďte tak, jak jste zvyklá o víkendu. Pokud pravidelně lítáte po domě s mopem, prachovkou a vysavačem, určitě není potřeba dokolečka uklízet to, co je už dávno čisté. Zapomeňte na uspořádané komínky v šatní skříni, vyleštěný porcelán a napastovanou podlahu. Raději zajděte s rodinou na adventní trhy a pochutnejte si na svařáku. Přesně takové mají přece Vánoce být.

 

Využijte to, co máte doma

Vánoční ozdoby na stromeček: Zvládnete je během pár minut!

 

 

-em-

Článek je zařazen v: dárky, Vánoce, ponožky, Vánoce 2016, nevhodné dárky, nechtěné dárky, domácí spotřebiče
Reklama