Prima maminka

24. října 2019 07:30

Anna Kopečková

Vánoční andílci: Vyrobte si je z korku, šišek nebo těstovin

Anděl bývá o Vánocích pro svou ochranitelskou a láskyplnou symboliku velice oblíbenou dekorací. Vyrobte si ho i jako krásnou ozdobu, třeba na vánoční stromeček.

Vánoční andělíček je důležitým pohanským i křesťanským symbolem již odpradávna. Jeho název pochází z řeckého angelos. Představuje jisté spojení člověka s Bohem, v němž plní funkci prostředníka.

Role andělů je celkem jasná: mají pomáhat, chránit, radit, vést člověka po té správné cestě a odhánět jej od pokušení. Obecně je andělů celá řada. Ten vánoční má na starost hladký průběh Vánoc, mír a klid v srdcích a duších každého z nás.

Vyrobte si pár andělíčků, kteří jsou nejen roztomilí, ale třeba vám i pomohou toto všechno zajistit.

Korkoví andílci

Máte-li doma pár zbylých korkových zátek od vína, vyrobte z nich roztomilé andílky.

Nejdřív vytvořte hlavičky z dřevěných kuliček. Namalujte na ně fixou obličej a tvářenkou a malým štětcem jim udělejte hezky červené tvářičky. Pak je přilepte tavnou pistolí na korkové zátky a po zaschnutí kolem nich přivažte kousek provázku nebo mašličku jako šálu. Ze zadní strany přilepte provázek na zavěšení a zlatou mašli jako křídla.

Andílci ze šišek

Pokud na procházce lesem narazíte na hezké šišky, rozhodně je tam nenechávejte a pár si jich posbírejte. Budou tvořit základ, z kterého snadno vyrobíte nádherné andílky.

Na šišky přilepte pomocí tavné pistole hlavičky (dřevěné kuličky nebo kuličky vytvarované ze samotvrdnoucí modelovací hmoty), pak kousek zlaté stužky jako čelenku a kousek provázku jako poutko. Křídla vyrobte ze stočeného zlatého drátku, který podlepíte černým nebo bílým průsvitným papírem. A nakonec můžete andílkům domalovat různé obličejíčky.

Těstovinoví andílci

Těstoviny nejsou jen skvělá surovina na vaření, ale i na vyrábění. Třeba právě andílků na vánoční stromeček. Pokud si je chcete vyrobit, budete potřebovat několik druhů těstovin – rigatoni (větší rýhované trubky), farfalle (motýlci), kolínka a menší druh těstovin (například nudličky do polévky, nasekané makarony apod.). Kromě toho si připravte dřevěné kuličky nebo korálky na hlavičky, tavnou pistoli, bílý lak ve spreji, černý a červený fix nebo akrylovou barvu a provázek.

Na rigatoni přilepte tavnou pistolí dřevěné kuličky jako hlavičky, kolínka jako ruce a farfalle jako křídla. Na vršek každé hlavičky naneste lepidlo a ponořte ji do drobných těstovin, aby se na ni přilepily. Tím vytvoříte vlasy. Takto připravené andělíčky položte na vhodnou podložku a nastříkejte ze všech stran bílým lakem. Po zaschnutí jim fixem nebo tenkým štětečkem a barvou domalujte obličeje a ze zadní strany přilepte provázek na pověšení.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.