Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Vánoční andílci: Vyrobte si je z korku, šišek nebo těstovin

Anděl bývá o Vánocích pro svou ochranitelskou a láskyplnou symboliku velice oblíbenou dekorací. Vyrobte si ho i jako krásnou ozdobu, třeba na vánoční stromeček.
Vydáno: 24.11.2018
Vánoční andílci: Vyrobte si je z korku, šišek nebo těstovin
Vánoční andílci: Vyrobte si je z korku, šišek nebo těstovin Autor: Pinterest.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vánoční andělíček je důležitým pohanským i křesťanským symbolem již odpradávna. Jeho název pochází z řeckého angelos. Představuje jisté spojení člověka s Bohem, v němž plní funkci prostředníka. 

Role andělů je celkem jasná: mají pomáhat, chránit, radit, vést člověka po té správné cestě a odhánět jej od pokušení. Obecně je andělů celá řada. Ten vánoční má na starost hladký průběh Vánoc, mír a klid v srdcích a duších každého z nás.

Vyrobte si pár andělíčků, kteří jsou nejen roztomilí, ale třeba vám i pomohou toto všechno zajistit. 

Korkoví andílci

Andílci z korkových zátek
Andílci z korkových zátek
onelittleproject.com

Máte-li doma pár zbylých korkových zátek od vína, vyrobte z nich roztomilé andílky.

Co budete potřebovat
Co budete potřebovat
onelittleproject.com

Nejdřív vytvořte hlavičky z dřevěných kuliček. Namalujte na ně fixou obličej a tvářenkou a malým štětcem jim udělejte hezky červené tvářičky. Pak je přilepte tavnou pistolí na korkové zátky a po zaschnutí kolem nich přivažte kousek provázku nebo mašličku jako šálu. Ze zadní strany přilepte provázek na zavěšení a zlatou mašli jako křídla.

Andílci ze šišek

Andílci ze šišek
Andílci ze šišek
willowday.net

Pokud na procházce lesem narazíte na hezké šišky, rozhodně je tam nenechávejte a pár si jich posbírejte. Budou tvořit základ, z kterého snadno vyrobíte nádherné andílky.

Postup
Postup
willowday.net

Na šišky přilepte pomocí tavné pistole hlavičky (dřevěné kuličky nebo kuličky vytvarované ze samotvrdnoucí modelovací hmoty), pak kousek zlaté stužky jako čelenku a kousek provázku jako poutko. Křídla vyrobte ze stočeného zlatého drátku, který podlepíte černým nebo bílým průsvitným papírem. A nakonec můžete andílkům domalovat různé obličejíčky.

Těstovinoví andílci

Andílci z těstovin
Andílci z těstovin
exquisitelyunremarkable.com

Těstoviny nejsou jen skvělá surovina na vaření, ale i na vyrábění. Třeba právě andílků na vánoční stromeček. Pokud si je chcete vyrobit, budete potřebovat několik druhů těstovin – rigatoni (větší rýhované trubky), farfalle (motýlci), kolínka a menší druh těstovin (například nudličky do polévky, nasekané makarony apod.).  Kromě toho si připravte dřevěné kuličky nebo korálky na hlavičky, tavnou pistoli, bílý lak ve spreji, černý a červený fix nebo akrylovou barvu a provázek.

Postup
Postup
exquisitelyunremarkable.com

Na rigatoni přilepte tavnou pistolí dřevěné kuličky jako hlavičky, kolínka jako ruce a farfalle jako křídla. Na vršek každé hlavičky naneste lepidlo a ponořte ji do drobných těstovin, aby se na ni přilepily. Tím vytvoříte vlasy. Takto připravené andělíčky položte na vhodnou podložku a nastříkejte ze všech stran bílým lakem. Po zaschnutí jim fixem nebo tenkým štětečkem a barvou domalujte obličeje a ze zadní strany přilepte provázek na pověšení.

Článek je zařazen v: Vánoce, DIY, anděl, stromeček
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama