Astročlánky

Aktualizováno 27. května 2022 13:45

Anna Kopečková

Andělský horoskop: Poznejte svého anděla. Raka chrání Gabriel, Lva Michael

Po celé dějiny lidstva nás provázejí neviditelní pomocníci – andělé. Někdo na ně věří, někdo ne. Jejich existenci nelze dokázat, ale každý z nás jistě zažil nevysvětlitelné „náhody“, při kterých jako by nám pomáhal někdo neviditelný.

O poslech božích – andělech – se hovoří v Bibli, Koránu i dalších svatých knihách. Podle židovské mystické kabaly mají andělé přesnou hierarchii, a patří tak k určitým typům lidí.

Nabízíme vám seznámení s vaším andělem. Nejlépe s ním můžete komunikovat v den, který k němu patří, použít k tomu drahokamy a také květiny, které má rád, a poprosit jej o radu a pomoc…

Beran: anděl Kamael

Patří k planetě Mars

Anděl odvahy, ochránce

Den – úterý

Drahokamy – karneol, granát, heliotrop

Květiny – rudé růže, pelargonie

Barvy – ohnivě červená, zelená

Jde o anděla, který se vyznačuje lehkou a veselou energií. Pomáhá k rozvoji osobní kreativity a lepším pracovním a tvůrčím výkonům. Je dobrým pomocníkem a rádcem v oblasti partnerství. Při spojení s jeho energií lze lépe pochopit lásku a partnerské problémy. Může také pomáhat v růstu a poznání duchovních zkušeností a překonání předsudků a různých negativních kódů. Vyrovnává a čistí vztahy mezi lidmi, jeho působení napomáhá při řešení a harmonizaci vztahů, a to jak v oblasti rodiny, tak i pracovní a přátelské. Učí nás pochopení a toleranci vůči našim blízkým. Je také patronem umělců a jeho vibrace pomáhají zprostředkování harmonie a krásy.

Býk: anděl Hagiel

Patří k planetě Venuši

Anděl lásky a umění

Den – pátek

Drahokamy – smaragd, růženín, opál

Květiny – růžové a bílé růže nebo orchideje

Barvy – jemná růžová a zelená

Napomáhá k uvolnění stresu a vyrovnává energetické toky těla – čakry. Pomáhá při zdravotních problémech, zvláště pak v oblasti páteře. Při přivolání jeho pomoci nám může vnuknout jasné myšlenky, jak máme svůj život měnit, napravovat. Energetické působení tohoto andělského rádce pomáhá rušit negativní vzorce chování, a tak napomáhá k růstu člověka a posílení jeho pozitivního náhledu na život a svět kolem. Podporuje lásku mezi lidmi, zvláště pak partnerskou, pomáhá zamilovaným a těm, kteří touží po nalezení kvalitního vztahu a protějšku. Pomáhá také k vyvážení vlastního sebehodnocení člověka, má ochranitelské schopnosti.

Blíženci: anděl Rafael

Patří k planetě Merkur

Anděl učitel a léčitel

Den – středa

Drahokamy – karneol, topaz, opál

Květiny – iris, azalka, konvalinka

Barvy – žlutá, oranžová a světle modrá

Je to hlavní andělský pomocník při léčení, regeneraci a obnově lidského zdraví. Jeho energie je jemná a posilující. Nejedná se však jen o léčení fyzického těla, napomáhá také k odstranění různých psychických bloků, negativních emocionálních stavů a depresí. Tato duchovní entita pomáhá při propojení duše a těla a k větší osobnostní stabilitě. Je také pomocníkem v práci různých terapeutů, lékařů a lidí, kteří usilují o pomoc druhým. Při naladění na jeho energii dochází k rychlejšímu uzdravení. Může pomoci k celkové harmonizaci a souladu jak v psychické, tak i fyzické oblasti. Jeho energie působí blahodárně i při různých zasutých emocionálním blocích a potížích.

Rak: anděl Gabriel

Patří k Luně

Anděl zvěstovatel

Den – pondělí

Drahokamy – perly, hematit, měsíční kámen

Květiny – bílé lilie

Barvy – stříbrná, bílá, světle modrá

Silná energie tohoto anděla pomáhá ke změnám, k uskutečnění životních cílů. Jde o posla, který učí radosti, pohybu a oživení. Jeho energie je přítomná všude tam, kde něco roste, mění se. Je to nositel pozitivních zpráv (podle Bible zvěstoval právě tento anděl Panně Marii narození Krista). Jeho pomoc je důležitá v době změn, kdy se snažíme uvést do života nové věci.

Pomáhá nám také oprostit se od starých a omezujících očekávání a představ, učí nás naladit se na pozitivní vibrace. Probouzí nás k odvaze a schopnosti řešit problémy, jejichž řešení jsme se dlouhodobě báli. Vede k osvobození od strachu a obav a k znovunalezení radosti.

Lev: anděl Michael

Anděl bojovník

Den – neděle

Drahokamy – jantar, rubín, tygří oko

Květiny – slunečnice, měsíček, bílý brambořík

Barvy – zlatá a modrá

Je zřejmě nejznámější ze všech andělů, je silným bojovníkem proti silám temna a zla. Je mocným ochráncem, proto také patří k nejsilnějšímu znamení zvířetníku, ke Lvu. Je také tzv. vykonavatelem boží vůle, jeho atributem je meč. Jeho úkolem je pomáhat lidem při překonání těžkých zkoušek v jejich životě, v boji se špatnými vlivy. Je to duchovní síla, která nám pomáhá bojovat i s našimi negativními vlastnostmi, uvědomit si je a snažit se o to, abychom se dokázali vyrovnat a zbavit špatných povahových rysů. Vibrace tohoto Anděla nám pomáhají být odvážnější, abychom se dokázali prosadit a přemáhali jak naše vnitřní obavy, tak i skutečné, negativní vlivy.

Panna: anděl Rafael

Patří k planetě Merkur

Anděl učitel a léčitel

Den – středa

Drahokamy – karneol, topaz, opál

Květiny – iris, azalka, konvalinka

Barvy – žlutá, oranžová a světle modrá

Je to hlavní andělský pomocník při léčení, regeneraci a obnově lidského zdraví. Jeho energie je jemná a posilující. Nejedná se však jen o léčení fyzického těla, napomáhá také k odstranění různých psychických bloků, negativních emocionální stavů a depresí. Tato duchovní entita pomáhá při propojení duše a těla a k větší osobnostní stabilitě. Je také pomocníkem v práci různých terapeutů, lékařů a lidem, kteří usilují o pomoc druhým. Při naladění na jeho energii dochází k rychlejšímu uzdravení. Může pomoci k celkové harmonizaci a souladu jak v psychické, tak i fyzické oblasti. Jeho energie působí blahodárně i při různých zasutých emocionálním blocích a potížích.

Váhy: anděl Hagiel

Patří k planetě Venuši

Anděl lásky, krásy, umění

Mívá kolem sebe květy, hudební nástroje, holubice, motýly

Den – pátek

Drahokamy – smaragd, růženín, opál

Květiny – růžové a bílé růže nebo orchideje

Barvy - jemná růžová a zelená, jemné odstíny

Napomáhá k uvolnění stresu a vyrovnává energetické toky těla – čakry. Pomáhá při zdravotních problémech, zvláště pak v oblasti páteře. Při přivolání jeho pomoci nám může vnuknout jasné myšlenky, jak máme svůj život měnit, napravovat. Energetické působení tohoto andělského rádce pomáhá rušit negativní vzorce chování, a tak napomáhá k růstu člověka a v posílení jeho pozitivního náhledu na život a svět kolem. Pomáhá také k vyvážení vlastního sebehodnocení člověka, má ochranitelské schopnosti.

Štír: anděl Asrael

Patří k planetě Pluto

Je to anděl všeho tajemného, skrytého

Den – úterý

Drahokamy – topaz, tyrkys, citrín

Květiny – bílé kopretiny a lilie

Barvy – temně modrá až do černa a růžová

Tato andělská energie nám napomáhá nahlédnout do hlubin naší duše. Velmi často pomáhá v práci psychologům a terapeutům, kteří zkoumají lidské nitro. Pomáhá při vnitřní přeměně a transformaci. Jeho působení tlumí vlivy fanatismu a rozdělení různých náboženských skupin a sekt. Vede k toleranci a pochopení druhých, dokáže vzkřísit i vztahy, kterým již nedáváme žádnou naději. Je poslem míru a porozumění pro širší skupiny lidí. Můžeme se na něj soustředit v době, kdy je nutné udobřit znepřátelené strany. Je to anděl míru a diplomacie.

Střelec: anděl Zadkiel

Anděl milosrdenství a prosperity

Patří k Jupiteru

Den – čtvrtek

Drahokamy – tyrkys, safír, ametyst

Květiny – hyacint a fialový šeřík

Barvy – vínová, lila fialová

Tento anděl vede člověka k uvolnění a uvědomění si jednoty světa duchovního i hmotného. Je to entita, která napomáhá růstu a postupné změně, moudrosti. Je propojen i se zvířecí a rostlinnou říší. Díky jeho působení se učíme modlit a meditovat a navazovat tak přirozeně vztah s neviditelným, duchovním světem. Jeho vibrace pomáhají k nastolení práva i vyšších univerzálních zákonů. Jeho působení je jemné, vede spíše k postupnému učení a zrání. Pomáhá při rozvoji duše i ducha, je nazýván „strážcem a učitelem kosmických zákonů“. Podporuje nás v nalezení pravého životního plánu. Pomáhá při meditacích a procesech, které nás duchovně očišťují.

Kozoroh: anděl Kassiel

Patří k planetě Saturn

Anděl učitel, prověřuje a zkouší

Den – sobota

Drahokamy – obsidián, onyx, diamant

Květiny – chrpa, iris, tmavě fialové macešky

Barvy – temně červená a černá

Energie, která doprovází tohoto anděla, je transformující. Je všude tam, kde jsou těžké životní zkoušky a problémy. Kde jsme prověřováni z opravdových pohnutek a přání. Napomáhá nám při překonávání nezbytných procesů, při kterých rosteme a uvědomujeme si pravé hodnoty. Tyto lekce však mohou být náročné. Můžeme se na něj obrátit v případě nouze a nejistoty, tato entita dokáže pomoci nasměrovat naše kroky tím pravým směrem a motivovat nás k důležitým rozhodnutím a činům. Podporuje také smíření se s osudovými ranami a ztrátami. S jeho pomocí dokážeme lépe přijmout i stárnutí našeho fyzického těla a úbytek sil a přijetí negativních zážitků, které jsou důležité v procesu našeho duchovního vývoje.

Vodnář: anděl Uriel

Je to anděl ovládající hvězdy i Zemi

Jeho planetou je Uran

Den – sobota

Drahokamy – granát, rubín, tanzanit

Květiny – chrpa a pivoňka

Barvy – tmavě červená a modrá

Je to anděl, který ovládá hmotu a má nejhustější vibrace, protože je silně spjat s hmotou a zemí, pomáhá také vytvářet materiální a hmotné věci. V případě různých katastrof, nehod a podobně pomáhá jeho „andělská energie“ nastolit znovu pořádek. Podporuje činnost těch, kteří jsou lékaři, zdravotníci, léčitelé, ale i výzkumníci a vědci. Těm, kteří si to zaslouží, pomáhá k získávání hmotných statků. Jeho energie vede člověka k větší činorodosti a dokončení stanovených cílů, a to především pracovních. Vede a učí, jak získat a využít energii pro určitý konkrétní cíl.

Ryby: anděl Asariel

Jeho planetou je Neptun

Anděl, který je duchovním učitelem, prohlubuje intuici

Den – čtvrtek

Drahokamy – malachyt a tyrkys, akvamarín

Květiny – narcis, modrý iris

Barvy – tyrkysová a modrá

Posel, který pomáhá v prohlubování intuice a daru předvídání. Pomáhá duchovním rádcům a mystikům soustředit se na předávání „čistých“ informací a získávání moudrosti. Dokáže pomoci v rozeznávání pozitivních a negativních duchovních vlivů. Je duchovním učitelem a vede ty, kteří se na něj naladí, k pravdě, lásce a nezištné pomoci druhým. V jeho vibracích neobstojí žádná lež nebo polopravda. Může také napomáhat v případech různých závislostí, ať již u drogových a alkoholických problémů, nebo i v případě dlouhodobých, nevyjasněných partnerských vztahů.

Jaký bude listopad podle mariášových karet, si poslechněte ve videu:

Autor: Věra Várady


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.