Prima maminka

8. prosince 2018 07:30

Anna Kopečková

Vánoční ozdoby: 5 nápadů, jak je vyrobit ze šroubovacích víček

Máte-li pocit, že váš vánoční stromeček potřebuje letos trochu oživit, vyrobte si na něj vlastní a originální ozdoby.

I když se dnes dají do tříděného odpadu házet lahve i s uzávěry, šroubovací víčka se dají zrecyklovat i jinak. Jsou totiž ideálním základem pro tvoření, které bude bavit i děti. Velmi jednoduše si z nich můžete vyrobit třeba ozdoby, které pak pověsíte na vánoční stromeček nebo do oken jako vánoční dekoraci. Máme pro vás několik nápadů, jak a čím je vyzdobit.

Se stromečky

Z bílého papíru vystřihněte kolečka o stejném průměru, jako je vnitřek víček, a vlepte je pomocí tavné pistole do víček. Můžete přilepit i trochu vaty imitující sníh, nebo bílých třpytek. Na stromečky budete potřebovat zelená brčka nebo ruličky stočené z barevného papíru. Nastříhejte je na kousky v 7 různých délkách, od nejdelšího po nejkratší, sestavte z nich stromečky a vlepte je do víček. Nakonec přilepte ze zadní strany červené mašličky na zavěšení.

S ptáčky

Krásné a velmi efektní ozdoby, které si vyrobíte během chvilky. Na výrobu budete kromě víček potřebovat malé ptáčky, které lze sehnat v obchodech s vánočními dekoracemi, malé stříbrné kuličky, bílé třpytky, bílou stužku nebo provázek a tavnou pistoli. Nejdříve přilepte na víčka stužku na zavěšení. Pak vnitřky víček vyplňte tenkou vrstvou lepidla z tavné pistole, posypte třpytkami a nechte zaschnout. Nakonec přilepte stříbrné kuličky a pak ptáčky.

Třpytivé

Praktické využití pro flitry, korálky nebo malé knoflíčky, které už nepotřebujete. Vnitřky víček vyplňte vrstvou lepidla (například Herkulesu) a posypte vrstvou flitrů, korálků nebo jiného materiálu. Nakonec můžete přidat ještě trochu třpytek. Nechte chvilku zaschnout, pak víčka obraťte dnem vzhůru, abyste vysypali přebytečné třpytky, a nechte zaschnout do druhého dne. Nakonec na víčka přilepte stužky na zavěšení.

S barevnými ornamenty

Skvělý způsob, jak využít kousky zbylého balicího papíru. Vystřihněte z něj kolečka o stejném průměru, jako jsou vnitřky víček. Vlepte je s pomocí lepidla Herkules do víček, po důkladném zaschnutí je ještě přetřete tenkou vrstvou lepidla smíchaného s malou troškou vody a opět nechte zaschnout. Nakonec udělejte do každého víčka malou dirku a protáhněte jí tenký provázek na zavěšení.

S vánoční látkou

Opět jednoduché a hodně vánoční. Využijte hadříky s vánočními motivy nebo klidně kousek utěrky. Vystřihněte z látky kolečka o trochu větším průměru, než je vnitřní průměr víček. Dále si vystřihněte kolečka z lepenky o stejném průměru, jako je vnitřní průměr víček. Nalepte na ně látková kolečka a přečnívající okraje zahněte dolů a přilepte ze spodní strany. Pak kolečka vlepte do víček a přilepte stužky na zavěšení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.