Vaření v obytňáku a pepř v dezertu. V Prostřeno! dojde na pomstu za taktiku

Patnáct let - Prostřeno! S28 (31)

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Tentokrát se u stolu, v kuchyních i při zábavě sejdou dva muži a tři ženy. V Jihomoravském kraji se dá dohromady parta odvážných, kteří budou chtít předvést to nejlepší, co v jejich kuchyních může vzniknout.

Kuchyni budou ostatní zkoušet domácí i světovou, některým bude chutnat víc, jiným méně. Jak se povede celý týden? Soutěžící budou bojovat nejen s taktikou a trémou, ale také s úkolem týdne, kterým je v tomto týdnu vložení sorbetu, aby nikdo nepoznal, že tam nemá co dělat. Budou se u stolu objevovat pletichy, nebo tentokrát půjde čistě jen o vaření? Komu se dařit bude, komu nikoliv a kdo to nakonec celé vyhraje? Vše zjistíte už v pondělí. Prostřeno! tohoto týdne bude plné výzev i překvapení. Sledujte ho každý všední den v 17:50 a dozvíte se více.

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Maminka na mateřské dovolené Sabina (30) se v pořadu ocitla díky kamarádce

Má středoškolské vzdělání, které zakončila maturitou. Pracovala jako obchodní zástupkyně a asistentka. Nyní je na mateřské dovolené. Má přítele a dceru. Bydlí v bytě 3 + 1 a doma jim dělá společnost jejich pes. Do pořadu ji přihlásila její kamarádka, která ví, že Sabina velmi ráda vaří. Pokud by vyhrála, peníze by schovala na pořízení dalšího pejska a zbytek by si užila s rodinou. Sebevědomá a výřečná hostitelka sází na moderní kuchyni a velký důraz klade na koření. Pepř bude i součástí dezertu. Také zábava bude o koření. Sabina zařídí prezentaci netradičních pepřů a soli. Sabina připraví kuřecí játrovou paštiku s kořením pěti vůní s růžovým pepřem a brandy, pomazánku z gorgonzoly s ořechem, hruškou a domácím pečivem, mátovo-hráškový krém, jako hlavní chod kachní prsa, bramborovo-batátovou kaši s pečeným česnekem, s picklovanou červenou cibulí s květinovým pepřem a pistáciový dortík na konec. Sledujte už v pondělí!

Úterý: Student Filip (15) je v Prostřeno! proto, že se přihlásil sám na popud kamarádů

Filip má rozvedené rodiče (od jeho dvou let) a je v jejich střídavé péči. Rodiče bydlí 200 metrů od sebe, takže má vše blízko. Pokud by vyhrál, nakoupil by si oblečení a výbavu na motokros. Jako zábavu chce pro své hosty připravit něco s motorkami – on ukáže, jak se jezdí na trati. Od tří let jezdí motokros, nyní už na profesionální úrovni. Dále hraje florbal za místní klub v Ivančicích. A taky rád chodí na ryby a sleduje seriály. Sám o sobě tvrdí, že je skromný, klidný a má rád dobrou zábavu a rád ji tvoří. Má rád zvířata a milou společnost. Filip sází na menu v netradičním prostředí. Uvaří totiž v obytném voze, ve kterém jezdí na závody. Jak se Filipovi podaří avokádové jednohubky, česneková polévka, penne se sýrovou omáčkou a tvarohový pohár? Sledujte už v úterý, jestli se můžou hosté těšit na kulinářský koncert, nebo je Filip přesvědčen o něčem, co ostatní neocení.

Středa: Zdravotní sestru Alenu (29) do pořadu přihlásil manžel

Je trochu závislá na adrenalinu a dobrodružství. Pokud by vyhrála, zařídila by dětem pokojíček. Jídla pro své menu si vybrala, protože jsou to věci, které vaří a peče nejčastěji. Všem kolem moc chutnají a Alena si myslí, že je bude umět kvalitně připravit. Na obyčejné šneky z listového těsta a lasagne se hosté příliš netěší. Ve volném čase Alena ráda běhá, cvičí a chodí na procházky s pejskem a dětmi. Má ráda vaření. Baví ji moderování a vše kolem hudby. Dřív se věnovala keramice a skládání textů. Sama o sobě tvrdí, že je cílevědomá, tvrdohlavá, energická a pozitivní. Umí být afektovaná, ale mírumilovná. A hlavně si o sobě myslí, že je zábavná. Alena bude příjemnou a sebevědomou hostitelkou. Při zábavě hosty naučí rapovat. Všechny překvapí tím, jak moc dobře jí to jde. Ráda vaří, ale po svém. Jak to ocení její soupeři? Zaujme její menu a zvládne ještě připravit úkol týdne? Dozvíte se už ve středu.

Čtvrtek: Řidič kamionu Ondřej (35) se přihlásil sám. Účinkoval v pořadu už před 12 lety a rád by si opět odnesl výhru

Pokud by Ondřej vyhrál, peníze by investoval do dovolené u moře. Zbytek by použil na chirurgický zákrok pro psa Harryho. Vaření miluje od dětství. Jako zábava se budou vyrábět hrnečky. Menu seskládal z jídel tak, aby si je chtěl dát sám, a věří, že bude chutnat i hostům. Těší se na setkání s novými lidmi a rád si porovná své kuchařské dovednosti s ostatními. Říká o sobě, že je flegmatický a upřímný a má rád legraci i pozitivní lidi. V Prostřeno! je podruhé. Ondra vařil už před mnoha a mnoha lety a dokázal zvítězit. Podaří se mu to i podruhé, nebo si jeho soupeři dobře pohlídají, aby neměl šanci? Někteří mu výhru nepřejí a zejména Sabina bude velmi kritická. Řidič kamionu si ovšem docela věří a chce své zkušenosti zúročit. Ani s nimi se ale nevyhne komplikacím v kuchyni a nechá hosty dlouho čekat. Sledujte ve čtvrtek, jestli právě láska k vaření je tou správnou ingrediencí.

Pátek: Úřednice Lucie (44) se vrátila ke studiu

Pracovala jako prodejní asistentka a recepční a nyní pracuje ve státní správě jako úřednice. Žije kousek od Brna v domečku se svým přítelem, synem a psem. Rodina je pro ni velmi důležitá. Z minulého manželství má jednoho syna (17 let). Nyní si s partnerem buduje nový domov. Do pořadu ji přihlásil její přítel, protože o pořadu často mluvila a sleduje ho. Přítel ví, že Lucie stále něco vaří a zkouší a vymýšlí v kuchyni nové věci. Pokud by vyhrála, použila by peníze na cestování. Všechny překvapí, když se dozví její povolání. A nečekají ani zábavu – návštěvu army parku. Lucie sází na domácí kuchyni, ale ta je dost časově náročná. Dokáže ji včas připravit, nebo se nevyhne časovým prodlevám? Podávat se bude salát s pečenou řepou, domácí pečivo a bylinkové máslo, kuřecí vývar s celestýnskými nudlemi, hovězí líčka s batátovo-bramborovým pyré a mango-marakujový cheesecake. Nakonec si soutěžící promluví o taktice. Na titul hráče týdne mají soutěžící v merku hned několik kandidátů.

Sledujte už v pátek, co jste v týdnu nepostřehli. Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.