Vegetariánka se stará o divočáky a slepou krávu. Hosté si pochutnají na hovězím

Prostřeno! S27 (91) – Soutěžící nic nejí

V pondělí odstartuje soutěž amatérských kuchařů v Královéhradeckém kraji. K plotně se postaví Aneta. Je to velká milovnice zvířat a zapřísáhlá vegetariánka. Všem bude vrtat hlavou, proč jim uvařila maso a svoje jídlo ani neochutná. Je to taktika?

Pondělní hostitelka Aneta zachraňuje domácí i hospodářská zvířata, která potřebují pomoc. Celkem má doma kolem čtyřiceti zvířat. „Je tady hodně chlupů a různých bobků,“ připouští hostitelka a doufá, že to hostům nebude vadit. Aneta se stará o nemocné psy, ovce, kozy, slepou krávu zachráněnou z velkochovu či o divočáky, kteří pocházejí z pražské záchranné stanice. O zvířata pečují s kamarádkou. Do Prostřeno! se Aneta přihlásila, aby na svoji činnost upozornila. Na jejím menu soupeři najdou veganskou pomazánku, hovězí vývar, hovězího ptáčka s rýží a buchty s kakaem.

Anetin zvěřinec si hosté mohou prohlédnout v rámci zábavy. Bohužel je neprovede hostitelka, ale její kamarádka, z čehož nebudou nadšení. „Zábava mě nepřekvapila a ani se mi nelíbila,“ říká Nikola. Po prohlídce se přesunou do jídelny. Prostřený stůl bude nepříjemným překvapením. Hostitelka si nedá práci ani s rozdělením příborů. Všechny budou v jednom hrníčku uprostřed stolu. Předkrm bude na míle vzdálený slibované veganské pomazánce. Ta je totiž nepoživatelná. Náhradní variantu, husí sádlo od kamarádky s žitným chlebem, nikdo neocení.

Podívejte se na video, ve kterém hostitelka představuje svůj zvěřinec:

Dva chody Aneta nepřipravovala sama

Aneta nechá hosty při jídle samotné a jde do kuchyně. Sádlo totiž nejí. V menu je ostatně více chodů, které hostitelka neplánuje jíst. Je totiž vegetariánka. A proč tedy servíruje to, co nejí? Chce se zavděčit soutěžícím, od nichž očekávala, že budou masožravci. Ti by ale ocenili jídlo, které by si dala s nimi. Navíc si nepřipadají dobře, když hostitelka neustále odbíhá od stolu a netráví čas s nimi. Patnáctiletému Martinovi to bude připadat nezdvořilé a ostatní také soudí, že by takto neměl večer probíhat.

Brzy vyjde najevo, že Aneta není zkušená kuchařka. To sami uvidíte na prima+ a v podvečer na obrazovce. Těsto na buchty třikrát pokazí, pomazánku přesolí a v polévce budou místo tekutiny převažovat nudle. Většinu vývaru totiž hostitelka použije na podlití ptáčků, kteří se jako jediní povedou na výbornou. Kdyby Aneta odstranila z masa provázky, bylo by bez chyby. Slibovaného kakaa k buchtám se soutěžící nedočkají a servírované buchty neupekla hostitelka, ale její kamarádka. Soutěžící neví, co si o hostitelce mají myslet. Nikolu zaráží, proč se přihlásila do takového pořadu, když se mohla zviditelnit i jinak. Jak soupeři tento večer ohodnotí? Přijmou fakt, že je hostitelka nervózní, a proto večer neprobíhá, jak má?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.