Velikonoční menu plné zeleniny + pár dobrot navíc

Rychlé, svěží a hlavně dobré. Přesně takové by mělo být sváteční menu na Velikonoce. Jestli chcete rodinu překvapit na Velikonoce něčím novým a opravdu dobrým, čtěte dál.

I když to podle počasí nevypadá, je jaro a všechno by se mělo zelenat. Vneste trochu zeleně i na sváteční stůl. Udělejte si zelenou polévku, přidejte k masu zelenou zeleninu a využijte ji i ve studené kuchyni. Máme pro vás samozřejmě i dva typické velikonoční pokrmy, které by na velikonočním stole neměly chybět – mazanec a nádivku. Ovšem v trochu netradiční formě.

Malý předkrm vám zkrátí čekání na to, co přijde:

Nádivkové muffiny

Nádivka neboli hlavička je jednou z hlavních velikonočních specialit. Místo toho, abyste jí plnili maso nebo ji podávali jako předkrm, udělejte si z ní předkrm tak akorát do ruky. A když něco náhodou zbyde, koledníci určitě rádi pár muffinů ochutnají.

Foto: Láska prochází kuchyní

Klikněte si pro recept: Nádivkové muffiny

A pokračujeme polévkou:

Polévka z medvědího česneku s portským vínem

Tahle krémová polévka je doslova skvostná a klidně ji můžete dát i dětem. Navíc vás vyjde jen na pár korun, protože hlavní surovinu – medvědí česnek si můžete natrhat venku, kde je trochu vlhko a stín, třeba v lese u potůčku.

Foto: Michal Šajmir

Klikněte si pro recept: Polévka z medvědího česneku s portským vínem

Hlavní chod:

Zapečené krůtí závitky s chřestem

Mohlo by se zdát, že dělat závitky je pracné. U těchto to neplatí! Zvládnete je umotat za chvilku a pak už jen stačí je dát do trouby a připravit mezitím přílohu – třeba vařené nebo pečené brambory.

Foto: isifa.com

Klikněte si pro recept: Zapečené krůtí závitky s chřestem

A co bude sladkého ke kávě?

Minimazance s drobenkou

I s natolik tradičním pečivem, jakým bezesporu mazanec je, se dá experimentovat. Tyhle mazancové zmenšeniny jsou obdobou plněných koláčků, takže si je můžete i obdobně naplnit – tvarohem, mákem, marmeládou, ovocem...). A nezapomeňte na křupavou drobenku s jahodovou příchutí!

Foto: Jezte česky

Klikněte si pro recept: Minimazance s drobenkou

Co když přijde návštěva?

I na tu je potřeba se připravit, protože není nic horšího, než když ve spěchu hledáte ve spíži zapadlý sáček se slanými brambůrky a pár posledních oliv. Znáte trhací chleba? Ten postavíte na stůl, povídáte si s hosty a přitom trháte a trháte, až není co trhat...

Foto: beantownbaker.com

Klikněte si pro recept: Trhací chleba

A co s mísou vykoledovaných vajec?

Něco sníte jen tak, něco můžete dát do zeleného salátu, přidáte kousek šunky a sýru a máte studenou večeři. A ze zbytku si uděláte třeba pomazánku. Jestli vám chutná guacamole, zkuste tuhle variaci, do které potřebujete hned čtyři vařená vajíčka:

Avokádová pomazánka s vejci

Foto: Gurmet

Klikněte si pro recept: Avokádová polévka s vejci

Další (nejen) velikonoční dobroty najdete v novém čísle magazínu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.