Velikonoční věnec: Podrobný návod krok za krokem

Jarní dekorace patří k těm nejkrásnějším. A ty velikonoční obzvlášť. Jsou plné barev, světla a života a můžete se při jejich výrobě pěkně vyřádit.

Velikonoce jsou pro někoho svátky jara, pro jiného nejvýznamnější křesťanský svátek. Tak či tak jsou po dlouhé zimě vítanou změnou, kdy se příroda probouzí, prodlužují se dny a přibývá slunečního svitu. A mnozí z nás právě v této době pocítí potřebu pěkně si to doma uklidit a následně vyzdobit.

Velikonoční věnec můžete mít jako dekoraci dlouho před i po svátcích, protože je ze stálezeleného keře zimostrázu (buxus). A když nepoužijete tradiční symboly Velikonoc (vajíčka, zajíčky apod.) a ponecháte věnec pouze se zelení, hyacinty nebo stuhami – může posloužit i jako perfektní čistě jarní dekorace, která vám na stole dokonce krásně pokvete!

Co budete potřebovat:

 • slaměný korpus o průměru 25 cm
 • zimostráz (buxus)
 • hyacinty s cibulí, ne řezané, 2 ks
 • mech typu „platmos“ nebo jiný dle vlastního výběru
 • vázací drát
 • lepicí pistoli
 • vyfouknutá vajíčka, 3 ks
 • cibulky – sazečky, 5 ks
 • jidášky, 2 ks
 • stuhy, cca 2 m
 • peříčka, cca 14 ks a další velikonoční dekorace dle vašeho vkusu

1. Ke slaměnému korpusu přikládejte a vázacím drátkem připevňujte nastříhané větvičky zimostrázu. Větvičky by neměly být ustřihnuté příliš dlouho dopředu, aby lístky neseschly a při práci neopadávaly.

2. Očistěte šupinaté hlízy hyacintů a drátkem je připevněte ke korpusu. Cibulky pravidelně roste, aby mohl hyacint vykvést.

3. Lepicí pistolí přilepujte všechny další dekorace – začněte od těch nejvýraznějších, což budou pravděpodobně vyfouklá (a případně i nabarvená) vajíčka. Můžete použít celá, nebo jen půlky.

4. Připravte si jednoduché mašličky a připevněte je drátkem rovnoměrně po obvodu věnce.

5. Tavnou pistolí postupně přilepte další velikonoční dekorace podle vlastního vkusu. Je dobré je barevně sladit buď do pastelových barev, či do zářivých, nebo použít naopak pouze přírodniny.

TIP

My jsme použili jako jednu z klasických velikonočních dekorací tzv. jidášky. Krásně budou vypadat i velikonoční perníčky.

Můj květinový ateliér – květinové dárky a inspirace pro každé roční období

Kniha potěší všechny kreativní milovníky květin a květinových dekorací, ať už je pro ně floristika pouhým koníčkem, nebo přemýšlejí o profesionální dráze.

Její autorka, zkušená a úspěšná floristka Markéta Keclíková, zasvěcuje čtenáře srozumitelnou a čtivou formou do základů praktické floristiky, jejích technik a pojetí, ale kniha obsahuje také řadu užitečných rad týkajících se nákupu květin, péče o ně a jejich vlastností.

Jedinečnost knihy spočívá v podrobném popisu doprovázeném detailní fotodokumentací nejrůznějších květinových vazeb, věnců, svícnů, aranží a dalších nápadů na dárky z květin napříč ročními obdobími, svátky a slavnostními událostmi. Obsahuje přes 200 návodných a ilustračních fotografií, podle kterých dokáže i začátečník vyrobit půvabnou a originální dekoraci nebo dárek pro dívku, ženu či muže.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.