Velikonoční věnec v pastelových barvách: Krásná dekorace, která vám vydrží

Velikonocům sluší pastelové barvy a jednoznačně jim dominují vajíčka. Využijte toho a vyrobte si krásný věnec, kterého si každý určitě všimne. Jeho výroba je jednoduchá a vydrží vám i na další roky.

Velikonoce jsou letos až nezvykle pozdě, což ale neznamená, že si to doma nemůžete vyzdobit už nyní. Velikonoční věnec můžete mít jako dekoraci už dlouho před velikonočními svátky a nemusíte se bát, že uvadne. Je totiž hlavně z papíru.

Co budete potřebovat na jeho výrobu:

  • krepový papír v pastelových barvách + světle zelený na listy
  • umělá vajíčka v různých velikostech (polystyrenová apod.)
  • drátěný korpus na věnec - průměr cca 30 cm (seženete ho např. ve floristických potřebách)
  • 2 archy hedvábného (nebo podobného jemného) papíru
  • nůžky
  • tavnou pistoli
  • květinový vázací drát

Postup:

1. Krepový papír nastříhejte na proužky, lehce je uhlaďte hranou ruky a oblepte jimi pomocí tavné pistole umělá vajíčka. Pokud chcete, můžete papír předtím ještě lehce pocákat bělidlem, aby byl kropenatý).

2. Hedvábný papír zmačkejte do tvaru válce a vyplňte jím drátěný korpus na věnec.

3. Na základ věnce nalepte pomocí tavné pistole připravená barevná vajíčka. Nebojte se lepit je v různých směrech a tak, aby se občas trochu překrývala. Důležité je, aby téměř zakryla základ věnce a barvy na sebe plynule navazovaly.

4. Zbývá vytvořit větvičky s lístky, které vyplní mezery mezi vajíčky. Ze zeleného krepového papíru vystřihněte lístky dlouhé asi 2,5 cm. Vázací drát nastříhejte na kousky dlouhé 5 - 10 cm. Na špičku každého drátku přilepte vystřižený lístek, na drátek naneste trochu lepidla a omotejte ho proužkem krepového papíru (můžete použít i samolepicí zelenou květinovou pásku). Vždy 4 - 5 drátků s lístkem poskládejte k sobě a zajistěte opět lepidlem a proužkem krepového papíru, abyste vytvořili větvičku.

5. Větvičky s lístky zapíchněte do věnce a hezky je vytvarujte.

A teď už zbývá věnec jen pověsit, aby na něj všichni viděli.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.