Versailles: Seriál, kde se děj točí kolem krále, záhadných vražd a tajuplného muže se železnou maskou

Seriál zachycuje vládu krále Ludvíka XIV., začátek výstavby zámku Versailles, skandální sérii vražd, příběh tajuplného muže se železnou maskou a potíže s protestanty. Seriál Versailles vytvořili producenti Myšlenek zločince nebo Beze stopy. Vítejte ve Versailles, které má premiéru v sobotu 18. dubna ve 22.05 a další díl pak sledujte 19. dubna ve 22.00 na Prima LOVE.

Mladý francouzský král Ludvík XIV. má problém. Jeho dvořané jsou příliš vzpurní. Proto vymyslí ambiciózní plán: přesunout centrum moci dostatečně daleko od bouřlivé Paříže. A tak začne vznikat nejnádhernější zámek v celé Evropě.

Podívejte se na upoutávku k prvnímu dílu:

Versailles se má stát nejen bezpečným útočištěm a přepychovými kulisami pro vášnivé romantické chvíle, ale také pozlacenou klecí. Podaří se Ludvíkovi přivést šlechtu k poslušnosti a nastolit absolutní vládu krále? Opojný svět tajemství, zrady, lásky a války v novém historickém seriálu – to je Versailles v celé své brutální kráse.

Jak se tenkrát žilo ve Versailles?

Tenkrát za vlády Ludvíka XIV.

Versailles, Francie. Rok 1667. Ludvíkovi XIV. je 28 let. Brzy bude prohlášen za Krále Slunce. Jenže tohoto brilantního vojenského stratéga nemilosrdně pronásledují následky frondy. Když se vzpurná šlechta rozhodla vzbouřit proti koruně, hořká občanská válka traumatizovala celou francouzskou říši. Ludvík má obavy, že jeho bohatí dvořané můžou být znovu neposlušní. Je odhodlaný přivést je k poslušnosti a nastolit vládu absolutní moci. Proto vypracuje nesmírně složitý, velice pragmatický a rozhodně cynický plán. Otcovo lovecké sídlo v lesích uprostřed ničeho nechá přestavět na nejnádhernější zámek v celé Evropě. Palác Versailles má Ludvíkovi poskytnout tolik potřebné bezpečné útočiště, přepychové kulisy pro vášnivé romantické chvíle, a navíc udržet šlechtu dostatečně daleko od bouřlivé Paříže. Příliš pozdě si dvořané uvědomí, že se stali Ludvíkovými vězni a Versailles ve skutečnosti není nic víc než jenom pozlacená klec. Příliš pozdě zjišťují, že padli do rukou mistrného manipulátora… Historické postavy i fiktivní hrdinové – okouzlující šlechtici a krásné šlechtičny, svůdné kurtizány i pokorní služební – nás provedou opojným světem plným tajemství, zrady, lásky a války v novém historickém dramatickém seriálu. Tohle je Versailles v celé své brutální kráse.

Na premiéru Versailles se dívejte v sobotu a v neděli ve 22.00 na Prima LOVE.

Co má Ludvík XIV. společného s podpadky?

Ještě více filmů a pořadů romantického žánru si můžete kdykoliv přehrát online v archivu iPrima.cz:

Sdílejte článek
Štítky seriál

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.