Vítejte ve Versailles, na romantiku ale není zrovna čas. Ludvík XIV. vstupuje do války

Seriál zachycuje vládu krále Ludvíka XIV., začátek výstavby zámku Versailles, skandální sérii vražd, intriky, příběh tajuplného muže se železnou maskou a potíže s protestanty. Seriál Versailles vytvořili producenti seriálů Myšlenky zločince nebo Beze stopy. Dívejte se o víkendu na Prima LOVE ve 22.00!

Armáda pod Filipovým vedením vyhraje velkou bitvu a on tím dosáhne slávy. Při cestě do Versailles je vyvražděna šlechtická rodina včetně Ludvíkovy kmotřenky, Ludvík chce, aby Fabien Marchal našel vrahy a potrestal je. Cassel mezitím plánuje další přepadení na královské cestě.

Podívejte se na exkluzivní ukázku ze 4. dílu seriálu Versailles:

Seriál se natáčel přímo na zámku Versailles a také v zahradách zámku Château de Champs-sur-Marne a v prostorách zámků Château de Janvry, Château de Lésigny, Château de Maisons-Laffitte, Château de Pierrefonds, Château de Sceaux, Château de Vigny, Vaux-le-Vicomte a komuny Rambouillet, které většinou představovaly Versailles v různých stadiích přestavby.

V seriálu vystupují skutečné historické osobnosti jako král Ludvík XIV., jeho mladší bratr Filip I. Orleánský, jeho manželka a Ludvíkova milenka Henrietta Anna Stuartovna, Ludvíkova manželka a francouzská královna Marie Tereza Habsburská, Ludvíkova dlouholetá milenka Louise de La Vallière, markýza de Montespan, Louis de Rohan-Chabot, guvernér Versailles Alexandre Bontemps nebo Ludvíkova matka a bývalá francouzská královna Anna Rakouská.

Ludvíka XIV. hraje George Blagden

Anglický herec se narodil 28. prosince 1989. Zahrál si v seriálech Versailles, Vikingové, Černé zrcadlo nebo v adaptaci slavného muzikálu Bídníci. Už od 13 let se věnoval zpěvu v různých sborech i ve vlastní rockové kapele. Podporuje charitativní organizaci Diabetes UK. Umí hrát na kytaru, piano a flétnu. Mluví plynule francouzsky. Ve volném čase se věnuje lukostřelbě nebo snowboardingu. Jeho manželkou je divadelní herečka Laura Pitt-Pulfordová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.