Vinaři II - 2. epizoda: Léčitel

Druhá epizoda seriálu Vinaři II s názvem Léčitel.

Franta Vlček se rozhodne nevzdat svoji sázku se strdínským velkovinařem Waldemarem a začíná shánět síly, které mu pomohou uvést vinohrad trochu do formy. Po ruce má ale jenom Patrika Tauše na mateřské dovolené, Hřebce, co lační spíš po ženách než po práci, a Machra, který je kapitola sama pro sebe. Jako boží znamení se tak pro něj jeví skutečnost, že Bedřich nestihne vlak domů do Křetic a musí ve Strdíně zůstat.

Ďábelským plánem Bedřicha přesvědčí, aby ve Strdíně zůstal a pomáhal mu s prací na vinohradu. A právě díky Bedřichovi získá nakonec Vlček nejlepšího pracanta Hroudu, který vydá za tři křetické. Jenže s Hroudou je potíž, nesmí pít. A Waldemar je schopen všeho, jen aby sázku vyhrál. Bude proto překvapivě na nezodpovědném Machrovi, aby dal věci do pořádku!

Ovšem ani s Bedřichovým setrváním v severních Čechách to nebude až tak jednoduché. Manželka Stázi mu přece výslovně zakázala jakoukoliv práci a tady, ve Strdíně, je pouze na dovolené. Kdyby se Stázi dozvěděla, že tu Bedřich maká od rána do večera, ráda by nebyla. Jenže jak jí to jenom vysvětlit, když má Bedřich svoje pravidlo, že své ženě nikdy nelže? Ještě, že jsou i ve Strdíně tací, kteří pro peníze udělají cokoliv!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.