Vraždy na přelomu století: Oběšenec je vážený muž v ženských šatech

Polský seriál Vraždy na přelomu století pokračuje tento pátek ve 20.15 na Primě. Tentokrát detektiv vyšetřuje smrt soudce, o kterém si svědci nejdříve myslí, že je žena.

V hotelu, kde je ubytovaný Jan, je nalezen oběšenec. Pokojská služba se domnívá, že jde o oběšenou prostitutku, jedná se však o soudce Alfreda Tomaševského, vrchního prokurátora soudu v Krakově. Muž si pronajímal pokoj každou druhou sobotu, má na sobě ženské oblečení šité na míru a vyšetřovatelé najdou jeho kufřík s erotickými pomůckami. Henryk také objeví několik vlasů patřících rudovlasé ženě.

Míša zanechala ve své závěti většinu svého dědictví Igoru Ivanovovi a Jan chce zjistit, o koho jde. Jan s Konstancií chystají svatbu. Antikvář Mrozowski přijde do laboratoře Henryka a Veroniky. Ukrývá se, protože Luciána zabili muži z carské ochranky, a teď hledají i jeho. Míša byla jejich agentka a celou dobu podávala zprávy Ivanovovi. Jan se zeptá Konstancie na Ivanova, ale ona tvrdí, že ho nezná.

Manželka mrtvého muže Eliza Tomaševská si je jistá, že ji muž nepodváděl. Veronika požádá Milu o pomoc s identifikováním rudovlasé dívky – je to prostitutka Rosa, která vždy soudce svazovala s roubíkem v ústech a on jí za to platil. Hostinský poví Janovi, že se v podniku potloukal také novinář Rawski, ten dostal anonymní tip napsaný na psacím stroji. Prostitutka Rosa přizná, že jí soudce Baranski zaplatil, aby nechala odemčené dveře...

Sledujte Vraždy na přelomu století na Primě už v pátek ve 20.15.

Vraždy na přelomu století (Belle Epoque)

Polský kriminální seriál (2017)

Hrají: P. Małaszyński, E. Lubos, A. Próchniaková, O. Lubaszenko a další.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.